1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kurban Bayramı Tatilinin İlk Gününde 5 Can Kaybı

Kurban Bayramı Tatilinin İlk Gününde 5 Can Kaybı

featured
service

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk günü yaşanan trafik kazaları ve yapılan denetimlerle ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, “9 günlük Kurban Bayramı Tatilinde Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için gerekli önlemleri alıyor, denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor.” dedi. Bayram tatilinin ilk günü olan 15 Haziran 2024 Cumartesi günü, 24 saatlik süre zarfında 852 trafik kazası meydana geldiğini belirten Yerlikaya, denetlenen araç sayısının ise 407.731 olduğunu açıkladı. Bu denetimlerde 24.357 araca hız ve radar işlemi yapılırken, 42.720 araca ise diğer işlemler uygulandı.

Yerlikaya, bayram tatilinin ilk günü trafik kazalarında 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve 1.421 vatandaşımızın yaralandığını belirtti. “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” diyen Yerlikaya, vatandaşlara trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. YOLUN SONU BAYRAM OLSUN! #HayatlaYarışılmaz! #YolunSonuBayramOlsun #TürkiyeninHuzuru”

Kurban Bayramı Tatilinin İlk Gününde 5 Can Kaybı