1. Haberler
  2. Yenimahalle
  3. Köylü ve El Emeği Pazarı açılıyor

Köylü ve El Emeği Pazarı açılıyor

featured
service

Yenimahalle Belediyesi Köylü ve El Emeği Pazarı projesini hayata geçiriyor. 12 Temmuz Cuma gününden itibaren her Cuma açılacak olan pazarda köylüler tarafından yetiştirilen organik sebze ve meyveler ile el emeği ürünleri vatandaşlarla buluşturulacak.

Yenimahalle Belediyesi Köylü ve El Emeği Pazarı; 12 Temmuz tarihinden itibaren her Cuma Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri, 14 Temmuz tarihinden itibaren her Pazar Ata Mahallesi Semt Pazarı ve 16 Temmuz tarihinden itibaren her Salı günü Batıkent Batı Sitesi Semt Pazarı’nda açılacak.

31 Ekim tarihine kadar kurulacak olan köylü pazarlarında doğal ortamında yetiştirilen organik sebze ve meyveler tüketicilerle uygun fiyatlarla ulaştırılacak. Pazarda ayrıca el ürünleri de sergilenecek.

Yaşar: Üreten yurttaşın destekçisi olacağız

Proje hakkında konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Üreten vatandaşlarımıza köylü pazarları projemiz ile her yıl desteğimizi sunuyoruz. Vatandaşlarımız ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiriyor. Bu süreçte üreten yurttaşımızın yanında olacağız. Her yıl düzenli olarak kurduğumuz köylü pazarlarında üreticilerimiz ve kadınlarımız yetiştirdiği organik ürünleri ve el emeği göz nuru ürünleri sergileme fırsatını buluyor. Bu sayede hem üreten vatandaşımız kazanıyor hem de Yenimahalle sakinleri doğal ürünleri uygun fiyata satın alıp tüketme şansını yakalıyor” dedi.

Köylü pazarında yer almak isteyen vatandaşlar nasıl kayıt olabilir?

Köylü ve El Emeği Pazarında ürünlerini sergilemek isteyen vatandaşlar ÇKS belgesi ve Pazarcılar Odasına kayıtlı olmadığına dair belge ile Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Pazar Denetim Amirliği’ne başvuru yapabiliyor.

Köylü ve El Emeği Pazarı açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.