fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
KEÇMEK Yaz Kursları Başlıyor

KEÇMEK Yaz Kursları Başlıyor

Özellikle kadın istihdamının güçlendirilmesi ve aile ekonomisine katkı sağlanması hedefiyle hizmet veren Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarının (KEÇMEK) yaz dönemi 24 Haziran’da başlıyor. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “24 Haziran – 29 Ağustos arası sürecek kurslarımıza kişisel donanımını güçlendirmek isteyen ve el becerisine güvenen herkesi bekliyorum” diye konuştu.

15 Temmuz’a kadar kayıt işlemlerinin devam ettiği KEÇMEK’lere bilgi ve becerisini geliştirmek isteyenler herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın kayıt olabiliyor. Bireylere artı değer katan ve tüm kursların ücretsiz olduğu KEÇMEK’lerde bu yaz 14 kurs merkezinde 51 branşta kurs açılacak.

Kültürel mirasımızı yaşatan sanat kurslarının da verildiği KEÇMEK`lerde işaret dilinden, cilt bakımına, hijyen eğitiminden, iğne oyasına kadar farklı alanlarda açılan kurslar 2 ay sürecek.

“HEM BECERİ HEM BİLGİ”

Kurslara sadece Keçiörenli`lerden değil, Ankaralı`lardan da talep olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Özellikle hanımların yoğun ilgi gösterdiği kurslarımız, el emeklerinin üretime dönüşmesine yardımcı oluyor. Katılanlar aile ekonomisine katkı sağlayacak bir beceri de kazanacaklar. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyor, 24 Haziran – 29 Ağustos arası sürecek kurslarımıza kişisel donanımını güçlendirmek isteyen ve el becerisine güvenen herkesi bekliyorum” dedi.

Usta – çırak ilişkisinin öğretilerini modern eğitim sistemlerinin ilke ve prensipleri doğrultusunda birleştiren KEÇMEK’lerde, sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra; sergiler, seminerler, fuarlar, yayınlar, yarışmalar, panel-konferans gibi organizasyonlar da gerçekleştiriliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı