fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Keçiören’e Yepyeni Bir Park Daha

Keçiören’e Yepyeni Bir Park Daha

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 1400 metrekare alan üzerine yapılan ve Keçiören Belediyesi’nde İdari İşler Müdürlüğü yapan merhum Ziya Akkuzu’nun adını taşıyan parkı, vatandaşların yoğun sevgi gösterisi arasında hizmete açtı.

Merhum Ziya Akkuzu’nun eşi Hasene Akkuzu’nun da katıldığı parkın açılışında “Güzel bir hizmeti daha Keçiören’e kazandırıyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bu park ile mahallemiz, şehrimiz bir güzellik daha kazandı, burada mahalle sakinlerini rahatsız eden ucube yapıyı kaldırıp sizlerin oturacağı güzel bir parka dönüştürdük. Parkımıza da belediyemizde İdari İşler Müdürlüğü yapan ve belediyeciliği seven merhum mesai arkadaşımızın adını verdik. Ruhu şad olsun, ölüm fani âlemden baki âleme göçtür, bu makamlar, mevkiler gider, eserler, hizmetler kalır” dedi.

“HİÇBİR AKRABAMI BELEDİYEDE İŞE KOYMADIM”

Altınok görev yaptığı süre boyunca hiçbir akrabasını belediyede işe almadığının altını çizerek, “Verdiğiniz beş yıllık emanete halel getirmeyeceğiz. Merak etmeyin Altınok hakkınızı, hukukunuzu kuruşuna kadar koruyor” ifadesini kullandı.

“BİZİM ZAMANIMIZDA ÇİRKİNLİKLER GÜZELLİĞE DÖNÜŞTÜ”

Görevde olduğu süre boyunca eğitim, sağlık, engellilere yönelik çalışmaları ile Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Başkan Altınok, “Biz hep örnek alınan işler yaptık, Atatürk Botanik Bahçemiz Türkiye’nin en nezih yürüyüş yoluna sahiptir, tüm Ankaralılar gelir, yine muhteşem bir eser olan Cumhuriyet Kulemizi tamamlayıp Ankara’ya yepyeni bir kalıcı eser kazandıracağız. Bizim zamanımızda kayalar orman, şelale oldu, çirkinlikler güzelliğe dönüştü” dedi.

“MÜNİH EMNİYET MÜDÜRÜ BİLE KEÇİÖREN’DEKİ HUZURUN SIRRINI SORDU”

Keçiören’i güvenli ve huzurlu hale getirmek için parkları, pazarları ve sokakları adım adım gezdiğini vurgulayan Altınok, çocukları uyuşturucudan korumak için Belediye olarak üzerine düşenleri yaptıklarının da altını çizdi. Altınok, “Önceki dönemde Estergon Kalesini ziyareti sırasında Münih Emniyet Müdürü bile Keçiören’de suç oranının düşük olmasının sırrını sormuştu” ifadeleriyle bir anısını da paylaştı.

2 YENİ SU PARKI GELİYOR

Kalaba Mahallesine 2 yeni su parkının yapılacağı müjdesini de veren Altınok şunları söyledi:

“Belediyemizin önüne ses, ışık ve müzik gösterisinin olduğu güzel bir su parkı yapacağız, Belediyemizin arka kısmındaki araziye de altı kapalı otopark, üstü su parkı ve yeşil olan yeni bir güzellik planlıyoruz. Keçiören bizim için çok değerli, çünkü Keçiören Kurtuluş Savaşı’nın yönetildiği yer, Cumhuriyet’in kurulduğu yer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ankara’ya ilk geldiğinde Keçiören’e geliyor, inşallah Atatürk’ün Keçiören’e gelişinin 100. yılını da hep birlikte kutlayacağız” dedi.

Vatandaşın yoğun sevgi gösterisi arasında parkı gezen Başkan Altınok, “Parkın sahibi, çocuklardır, halktır, parkınıza, şehre sahip çıkın” ifadesini kullandı.

MAHALLELİ MUTLU

Mahalle sakinleri parkın yapımından duydukları memnuniyeti, “Efsane Başkan Sayın Turgut Altınok teşekkürler” yazan bir pankartla ifade ettiler.

Keçiören’e yakışır parkların sayısını artırma sözü veren Başkan Turgut Altınok’un talimatıyla Keçiören Büyük Şelalesi üzerindeki kayalık bölgede 1400 metrekare alan üzerine yapılan parka ilk etapta top mazı, gül, ıhlamur, akçaağaç, mavi servi, leylandi gibi birçok türde 439 adet bitki dikildi ve çocuk oyun alanı yerleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı