fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Keçiören Belediyesi’nden Afrin’in İnşası İçin İlk Adım

Keçiören Belediyesi’nden Afrin’in İnşası İçin İlk Adım

Keçiören Belediyesi’nden 22 kişilik bir ekip, TSK’nın Zeytin Dalı harekâtı ile terör örgütlerinden temizlediği Afrin’in yeniden inşasına katkı sağlamak amacıyla dün bölgeye gitmek üzere yola çıktı. Başkan Mustafa Ak, “Ekibimiz Maarin ve Siceraz köylerinde eğitimin aksamaması için iki okulun tadilatını yapacak” dedi.
Keçiören Belediyesi’nden 22 kişilik uzman ekip, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) Zeytin Dalı harekâtı kapsamında terör örgütlerinden temizlenen Afrin’in yeniden inşasına katkı sağlamak için dün bölgeye hareket etti. Afrin’in terörden temizlenen iki köyünde iki okulun tadilatını yapacak olan ekip üyeleri, çocuklar için oyun parkı ile sosyal hizmet merkezi de inşa edecek. Ekip ayrıca TIR ile götürdükleri kırtasiye, kıyafet ve çeşitli malzemeleri de bölgede dağıtacak. Dün yola çıkan ekip Keçiören Belediyesi önünde düzenlenen törende dualarla uğurlandı. Geçen hafta da bir TIR ile bölgeye yardım malzemesi gönderdiklerini hatırlatan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

GIDA VE KIYAFET YARDIMI YAPILDI

“Orada yaşayan Arap, Kürt, Türkmen nüfusun ülkemizin sağladığı huzur ve güven ortamından fevkalade memnun olduğuna bölgeye giden ekiplerimiz vasıtasıyla tanık oluyoruz. Keçiören Belediyesi olarak geçtiğimiz hafta Afrin’e gönderdiğimiz insanı yardım TIR’ımız Azez bölgesinde sivillere ulaşarak gıda ve kıyafet yardımı yaptı, bölge halkının mağdur olmaması hususunda destek oldu. Bugün de yine 22 kişilik uzman ekibimiz Afrin’in yeniden inşasına katkı sunmak için yola çıktı.

BÖLGEDE YARALARI SARACAK

Ekibimiz Afrin’in terörden temizlenen Maarin ve Siceraz köylerinde eğitimin aksamaması ve bölgenin gündelik hayatına dönmesi için iki okulun tadilatını yapacak. Okul ekipmanları, kırtasiye ve kıyafet yardımında bulunacak. Ekibimizin içerisinde mühendisimiz, teknikerimiz, ustabaşlarımız ve uzman arkadaşlarımız bulunuyor. Ayrıca çocuklar için bir park ve sosyal hizmet merkezi de yapılarak bölgenin rehabilitasyon sürecinin hızlandırılmasına katkı sunulacak. Ekibimizdeki psikososyal destek uzmanlarımız da terörden temizlenen yerleşim yerlerinde çocuklara bölge halkına destek olarak, yaraları saracak.”
Keçiören’deki eğitim kurumlarının ve derneklerin de destek verdiği yardım konvoyu Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın katıldığı törenle belediye önünden uğurlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı