1. Haberler
  2. GÜNCEL
  3. Karşıyaka Spor Kulübü’nün gurur günü

Karşıyaka Spor Kulübü’nün gurur günü

featured
service

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Karşıyaka Spor Kulübü’nü ziyareti ve armasına ay yıldız sembolünü armağan etmesinin 98’inci yıl dönümünde Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nda tören düzenlendi.

Karşıyaka Belediyesi ve Karşıyaka Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen “Ay yıldız var göğsümüzde” etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı İlker Ergüllü, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve yurttaşlar katıldı.

Karşıyaka, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in Kenti

Törende konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in kenti Karşıyaka’da, onur ve gurur kaynağı olan bir mirasın yıl dönümünde Zübeyde Hanım’ın huzurunda olduklarını ifade etti. Ünsal, “Milli mücadele yıllarından bu yana bağımsızlık ruhuyla bütünleşen Karşıyaka; Atatürk’ün de göz bebeği oldu. İlk ve tek evliliğini kentimizde gerçekleştiren Ulu Önderimiz, annesi Zübeyde Hanım’ı da Karşıyakalıların merhametli kucağına ve tertemiz topraklarına emanet etti. Atatürk, 24 Haziran 1926’daki ziyareti sırasında Karşıyaka Spor Kulübü’nün armasına ay yıldızı hediye etti ve bizleri eşsiz bir mirasla onurlandırdı. Bu gururu bize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz. Yaşasın Karşıyaka, yaşasın Kaf Sin Kaf, yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Karşıyaka Spor Kulübü’nün gurur günü