fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1128
  %0,09
 • EURO
  9,7124
  %0,16
 • ALTIN
  454,71
  %-0,02
 • BIST
  1.378
  %0,18
Kalecik Belediyesi’nden hayvan evi projesi

Kalecik Belediyesi’nden hayvan evi projesi

Aylar önce Çin’in Vuhan kentinde meydana gelen ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse yönelik alınan tedbirler kapsamında halka evde kalmalarına ve zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarına yönelik çağrılar devam ederken, sokak hayvanları da unutulmuyor.

Pandemi eylem planı çerçevesinde alınan önlemler ile birlikte insanların evde kalma sürelerinin uzaması, sokaktaki kedi ve köpeklerin aç ve korunaksız kalmalarını beraberinde getirdi. Konuyla ilgili harekete geçen Kalecik Belediyesi ekipleri sokaktaki kedi ve köpekleri muhafaza edebilecek “Hayvan Evleri” yapmak için işe koyuldu.

DEPOLARDA ÇÜRÜMEYE TERK EDİLEN 100 SANDIK HAYVAN EVİ OLUYOR
Sokaktaki kedi ve köpek barınması ve korunmasına yönelik planlanan Hayvan Evleri projesi için belediye depolarında çürümeye terk edilmiş 100 sandık hayvan evine dönüştürülüyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında “Evde Kal” çağrısına uyan Kalecikli öğrencilerin evlerine götürülerek kendilerine teslim edilen sandıklar öğrenciler tarafından boyanıyor. Virüsten korunmak için evde kalan gençlerin verimli vakit geçirmelerine ve sorumluluk bilinci yüklenmelerine katkı sağlayan çalışma gençlerin hayvan sevgisini artırmak için de önemli bir rol oynuyor. Son olarak, Kalecik Belediyesi personelinin öğrencilerden teslim aldığı sandıklar kontrolden geçirilerek, uygun hale getirilip şehrin dört bir yanına “Hayvan Evi” olarak bırakılıyor.

HEM HAYVAN EVİ YAPIYOR, HEM TOPLUMSAL BİLİNÇ KAZANDIRIYORUZ
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan, Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara yapılan evde kal çağrısının sokak hayvanları için olumsuz koşulları meydana getirdiğini ifade etti. Bu konu fark edilir edilmez harekete geçtiklerini ifade eden Kalkan, “Kalecik Belediyesi olarak sokak hayvanlarını çok önemsiyoruz. Belediye depolarında çürümeye terk edilmiş 100 sandığı “Hayvan Evi” olarak değerlendirme kararı aldık. Bu meseleyi çok önemsiyoruz. Daha fazla hayvana kol kanat germek için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye personelinin konuyu yakından takip ettiğini de ifade eden Başkan Kalkan, “Belediye veterinerimiz ve personelimiz eşliğinde 100 sandığımızı Kalecikli öğrencilerimizin evlerine ilettik. Koranavirüs tedbirleri kapsamında yaptığımız Evde Kal çağrılarına uyarak günlük vakitlerini evde geçiren gençlerimiz, tamamen kendi hayal güçlerini ortaya koyarak sandıkları boyuyor. Böylelikle, hem sokak hayvanları için bir şeyler yaparken hemde öğrencilerimizin toplumsal duyarlılık bilincine katkı sağlamış ve hayvan sevgisini kazandırmak adına bir adım atmış oluyoruz. Son aşama olarakta, personelimizin sandıkları teslim almasının ardından “Hayvan Evleri” şehrin dört bir yanına, en uygun yerlere bırakılıyor” sözlerini dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Can dostlarımız için güzel bir çalışma tebrikler

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı