fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Kahramankazan Çiftçinin Yanında

Kahramankazan Çiftçinin Yanında

Kahramankazan Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere yönelik verdiği sebze fidesi desteğini bu yıl vermemesi üzerine harekete geçti. Kahramankazan Belediyesi, yoğun bir tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip ilçedeki çiftçilerin mağdur olmaması için çiftçilere sebze fidesi desteği verecek. Çiftçiler, belediyenin fide desteği uygulamasından memnuniyet duyduklarını belirtirken, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, “Çiftçilerimizi mağdur ettirmeyeceğiz. Çiftçimizin, köylümüzün, üreticimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

Kahramankazan Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere yönelik gerçekleştirdiği sebze fidesi ve tohumu desteği uygulamasını bu yıl yapmayacak olması üzerine harekete geçti.

Domates, biber, patlıcan, salatalık

Kahramanakazan Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında önemli bir potansiyele sahip olan ilçedeki çiftçilerin, ekim zamanı öncesinde mağdur olmaması için kolları sıvadı. Belediye bu kapsamda, ilçede faaliyet göstere çiftçilere sebze fidesi desteği uygulaması başlattı. Belediye, çiftçilere yönelik, domates, salatalık, biber ve patlıcan fidesi desteği verecek. Bu fideler arasında 5 ayrı biber ve 3 ayrı domates çeşidinin fidesi yer alacak. Kahramankazan Belediyesi, bu kapsamda ilk etapta 1 milyona yakın fideyi ilçedeki çiftçilerle buluşturmayı hedefliyor. Fide desteği uygulamasından yararlanmak isteyen çiftçilerin, Kahramankazan Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmaları yeterli olacak. Böylece Kahramankazan’daki çiftçiler yaklaşan ekim zamanı öncesinde mağdur olmayarak, geçim kaynakları olan tarlalarını ekebilecek.

Çiftçilerin yüzü güldü

Kahramankazanlı çiftçiler, Kahramankazan Belediyesi’nin kendilerine sağlamış olduğu fide desteği uygulamasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, tarlalarını fidelerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. Tarlaların ekim zamanının önümüzdeki günlerde başlayacağını anlatan çiftçiler, sebze fidesi desteğinin tam zamamında yetiştiğini ve yüzlerini güldürdüğünü kaydetti. Çiftçiler ve üreticiler, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’a kendilerine verdikleri destekten ve yaşayacakları mağduriyetin önüne geçmesinden dolayı teşekkür etti.

Çiftçimizi mağdur ettirmeyeceğiz

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Kahramankazan’ın tarım ve hayvancılık alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, çiftçi ve üreticilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. Tarlaların önümüzdeki günlerde ekilmeye başlayacağının altını çizen Başkan Oğuz, “Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için belediye olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu uygulama da bunun bir göstergesi. Çiftçilerimizi mağdur ettirmeyeceğiz. Çiftçimizin, köylümüzün, üreticimizin her zaman yanında olacağız. Fide desteğinden faydalanmak isteyen çiftçi ve üreticilerimiz Kırsal Hizmet Müdürlüğü’müze başvurabilirler” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı