1. Haberler
  2. istanbul
  3. İmamoğlu: Genç belediye başkanları yeni bir yön çizecek

İmamoğlu: Genç belediye başkanları yeni bir yön çizecek

featured
service

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara’yı makamında ziyaret ederek seçim başarısından dolayı tebrik etti. İmamoğlu, genç belediye başkanlarının enerjileri ve yenilikçi bakış açılarıyla Türkiye siyasetinde önemli bir rol oynayacaklarına inandığını belirtti.

İmamoğlu, “Özellikle genç belediye başkanlarımızın çok özel bir sorumluluk hattı olduğunu düşünüyorum. Bu da İstanbul’da, ilk defa bu dönem bu kadar genç arkadaşımızın görev aldığı bir süreç. Belki de sadece partimizden gelen genç arkadaşlarımız noktasında değil, dönem olarak da baktığımızda geçmişe, bu kadar genç bir belediye başkanı süreci çok fazla olmamıştır diye düşünüyorum” dedi.

Genç belediye başkanlarının enerjileriyle ve yeni nesil bakış açılarıyla ortaya koyacakları performansın Türkiye siyasetine yeni bir yön vereceğine inandığını vurgulayan İmamoğlu, “Utku Caner Çaykara ve onun nezdinde genç arkadaşlarımızın konusu, sadece belediye başkanlığı görevini de yerine getirmek değil, aynı zamanda çok yenilikçi adımlarla beldesine, ilçesine sunacağı farklı projelerle, katkılarla, ‘Biz daha iyi yönetebiliriz’ noktasında gençlere, genç nesle güçlü bir mesaj verecek” ifadelerini kullandı.

“Avcılar’ın En Başarılı 5 Yılı”

Üniversite yıllarının Avcılar’da geçtiğini belirten İmamoğlu, “Avcılar pozisyonu itibariyle hem bu coğrafyada olması gereken işlerimizin, yapılması gereken işlerimizin hem bugünün sorunlarını çözen hem de geleceğe çok güçlü bir hazırlık yapan pozisyona evrilmesi şart. Tüm bu yönleriyle çok ciddi bir biraz daha orta ve uzun vadeli düşünen bir belediyeciliği, ilçelerde, buralarda ortaya koymak gerektiğinin de altını çizmek gerekiyor. Bu bağlamda hem size hem bize iş birliği içerisinde, belki de Avcılar’ın en başarılı 5 yılının var olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Çaykara: “Heyecanlıyız”

Başkan Çaykara, İmamoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  “Sizleri burada ağırlamak, bizler için onur ve gurur verici. Hem sizleri ağırlamak hem de İstanbul Büyükşehir Belediyemizle yapacağımız ortak projelerimizi de konuşmak ve bir an önce faaliyete geçirmek adına da aynı zamanda heyecanlıyız. Bu, umut verici bir ziyaret. Hoş geldiniz” dedi.

İmamoğlu: Genç belediye başkanları yeni bir yön çizecek