fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
İmamoğlu: 39 belediye ile uyumlu bir süreci yaşamak istiyoruz

İmamoğlu: 39 belediye ile uyumlu bir süreci yaşamak istiyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30’ncu ilçe belediyesi ziyaretini Fatih’e yaptı. Başkan Ergün Turan ile bir araya gelen İmamoğlu, “Bölge masalarının da çalışmasıyla beraber, uyumlu bir Büyükşehir ve 39 belediye sürecini İstanbul’a yaşatmak istiyoruz. Her belediye başkanımızla güzel işler yapmak dileğimizdir” dedi.

Turan da, “Tabi siyasal farklılıklar var; ama hizmetin devamlılığı açısından inanıyorum ki, bu dönemde de Sayın İBB Başkanı’mızla aynı çerçevede, iyi niyetli, millete hizmet ekseninde hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30’ncu ilçe belediyesi ziyaretini Fatih’e yaptı. Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, tarafından bina girişinde karşılanan İmamoğlu, belediye ziyaretleri yapmanın keyfini yaşadığını belirterek, “Çünkü, her belediyede bir şeyler öğreniyorum. Uyarılar, öneriler alıyoruz; bu çok kıymetli. Belediye Başkan’ımızın Fatih’le ilgili sürece dair beklentilerini, geçmişten bugüne olan birtakım tespitlerini, hatta daha geniş manada kendi tecrübelerine dayalı olarak da ne varsa, hem kendini hem heyetini dinleyeceğiz. Bir 15 gün içinde de kalan belediyelerimizi ziyaret edip süreci bitireceğiz. Bölge masalarının da çalışmasıyla beraber, uyumlu bir Büyükşehir ve 39 belediye sürecini İstanbul’a yaşatmak istiyoruz. Her belediye başkanımızla güzel işler yapmak dileğimizdir” dedi.

TURAN’DAN TEŞEKKÜR
İmamoğlu ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Turan da “Fatih Belediye’miz, merkez belediye. ‘İstanbul’ olarak addedilen yer burası. Tarihsel süreçte ‘Suriçi’ olarak addedilen Fatih bölgesi. Büyükşehir Belediye’mizi de mekan olarak misafir eden yer burası. Bu çerçevede turizmin, ticaretin, buradaki yaşamın birçok aktarma noktasının merkezi. Büyükşehir Belediye’mizle, geçmişte olduğu gibi, ilçe belediyemizin gayet iyi ilişkileri vardı. Tabi siyasal farklılıklar var; ama hizmetin devamlılığı açısından inanıyorum ki, bu dönemde de Sayın İBB Başkanı’mızla aynı çerçevede, iyi niyetli, millete hizmet ekseninde hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

TRANSFER ANISINI PAYLAŞTI
Konuşmaların ardından, İBB ve Fatih Belediyesi ekipleri, ilçenin sorunlarının ele alınacağı sunum salonuna geçti. İmamoğlu ve Turan, yaklaşık 2 saat süren sunumun ardından İBB tarafından Fatih ilçesi sınırlarında bulunan Yenikapı Etkinlik Alanı’nda bulunan 2 futbol sahasında incelemelerde bulundu. İmamoğlu, incelemeler sırasında bir anısını da kameralar önünde paylaştı. İmamoğlu, “İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken, Yedikule’nin sahasında idman yapıyorduk. ‘Yedikule, seni çok istiyor’ diye Hoca geldi, bir teklif yaptı. Sonra Vefa oldu, vesaire; ama ben zaten korkarak top oynuyordum, babamızdan habersiz. Onun için vazgeçtik” ifadelerini kullandı.

İlçedeki amatör futbol kulüplerine ve amatör lig maçlarına hizmet verecek olan tesiste, 68×105 metre ve 45×90 metre olmak üzere iki adet futbol sahası yer alıyor. Suni çimle kaplanan ve etrafları çelik konstrüksiyon ile çevrilen sahalarda 1000 kişilik ve 400 kişilik tribünler bulunuyor. İçinde takım ve hakem soyunma odalarının, idari bölümlerin ve kafeterya ile otopark alanlarının bulunduğu tesiste, inşaat çalışmaları tamamlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ekrem İmamoğlu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı