1. Haberler
  2. istanbul
  3. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na Tebrik Ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na Tebrik Ziyareti

featured
service

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Yasin Kartoğlu’nu makamında ziyaret etti. İmamoğlu, Kartoğlu ve ekibine başarılar dileyerek, iş birliği ve dayanışma içinde bir dönem temennisinde bulundu.

Başkan İmamoğlu, Kartoğlu’na yönelik konuşmasında, “İş birliği içerisinde, dayanışma ve paylaşım içerisinde bir dönem olmasını diliyoruz. İBB tarihinde ilk kez, ilçelerden topladığımız bilgilerle, 5 yıllık stratejik planı hazırlamış olacağız. Bu manada sizin bize anlatacaklarınız, yapacağınız sunum değerli. Diliyor ve istiyoruz ki, İstanbul’umuzun her anını, her ilçesinde iletişim içerisinde geçirelim” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu tebrik ziyaretinde bulundu. Kartoğlu ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileyen İmamoğlu, “Allah utandırmasın. Sonuçta seçim bitti, yeni bir 5 yıl başladı. Bu 5 yılın her ilçenin lehine, en güzel işlerde geçmesi temennimiz. Zaten öyle olduğunda, İstanbul’un 5 yılı da hep birlikte daha iyi geçmiş olacak. Bu kapsamda Başakşehir, hem bölge itibariyle hem mevcut konumu açısından da İstanbul’umuzun önemli ilçelerinden bir tanesi. Her ne kadar baktığımızda, son 30 yılın bir ilçesi olsa da geçmiş gelenekleri de var, bugüne dair beklentileri de yüksek. Bu kapsamda iş birliği içerisinde, dayanışma ve paylaşım içerisinde bir dönem olmasını diliyoruz” dedi.

“SİZİN BİZE ANLATACAKLARINIZ DEĞERLİ”

Başkan İmamoğlu, “Tahmin ediyorum, 36. ilçesiniz gezdiğim şu ana kadar. Her ilçeyle bu anlamda temaslarımız oldu. 2-2,5 saat, 3 saat. Her birinden çok güzel, çok değerli öneriler aldık. Bu hafta bitiriyoruz. İnşallah İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez, ilçelerden topladığımız bilgilerle, 5 yıllık stratejik planı hazırlamış olacağız. Bu manada sizin bize anlatacaklarınız, yapacağınız sunum değerli. Diliyor ve istiyoruz ki, İstanbul’umuzun her anını, her ilçesinde iletişim içerisinde geçirelim. Döneminizde başarılar dilerim. İstanbul’umuza ve Başakşehir’imize iyi hizmetlerimizin olmasını temenni ediyorum. Bugünkü toplantımızın da en verimli şekliyle geçmesi dileğimizdir. Başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

KARTOĞLU: “YENİ DÖNEMİNİZDE DE BAŞAKŞEHİR’E HİZMETLERİNİZİ BEKLİYORUZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İmamoğlu ve heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Sayın Başkan, sizler ve ekibiniz hoş geldiniz ilçemize. Yeni dönem, sizlere de ekibinize de hayırlı olsun. İyi hizmetler nasip olsun. İnşallah ülkemiz için de kurumlarımız için de güzel hizmetler nasip olsun. Yeni döneminizde de İstanbul’a, Başakşehir’e hizmetlerinizi bekliyoruz. Başakşehir’imizi ziyaret etmenizden dolayı da teşekkür ediyoruz.”

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Kartoğlu, belediyelerin kurmaylarının katılımıyla Başakşehir’in sorunlarına ve çözüm yollarına yönelik ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na Tebrik Ziyareti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.