1. Haberler
  2. Yaşam
  3. Hatay Hassalı çocuklardan Bursa Gürsu’ya selam

Hatay Hassalı çocuklardan Bursa Gürsu’ya selam

featured
service

Afet bölgesinde ikinci kez düzenlediği saha çalışmasında Hatay’ın Hassa ilçesine giden ve Güvenç Köyü sakinlerini ziyaret eden Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’a çocuklardan büyük bir ilgi vardı.

HATAY (İGFA) – Afet  bölgesinde saha çalışması yapan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık Adıyaman’ın ardından rotasını önce Osmaniye’ye çevirdi.

Yollarda çalışan tarım işçilerini ziyaret edip onlarla görüşen Başkan Işık, ardından da Hatay’ın Hassa ilçesine gitti.

Güvenç Köyü sakinlerinin kurdukları çadırları ziyaret eden Başkan Işık ve beraberindeki meclis üyeleri,  manevi destek sağlarken moral olması için cağ kebap pişirip ikram etti. 

Hatay Hassalı çocuklardan Bursa Gürsu'ya selam 1

Çadırları tek tek dolaşan Başkan Işık’a vatandaşlar, yanlarında oldukları için teşekkür etti.

Adıyaman’dan sonra Osmaniye’ye geçtiklerini belirten Başkan Işık, “Her yerde deprem kalıcı hasarlar bırakmış ancak Hatay’ın durumu maalesef daha da ağır. Fakat kentin insanlarının o kadar umut oldu o kadar  güzel yürekleri var ki  devletimizin kendilerine uzattıkları eli sıkıca tutuyorlar. Burada çok koordineli bir çalışma var. Ekiplerimiz de bu farklı koordinelerin içinde yer alıyor. Bizler de destek için buradayız. Bu sayede de zorlukları beraberce daha hızlı aşacağız eminim” dedi. 

Başkan Işık, cağ kebap ikramı sonrasında çadırlarda zaman geçirdi. 

Hatay Hassalı çocuklardan Bursa Gürsu’ya selam