1. Haberler
  2. Gölbaşı
  3. Gölbaşı Belediyesi’nden Yardımlaşma ve Dayanışma İçin Anlamlı Proje

Gölbaşı Belediyesi’nden Yardımlaşma ve Dayanışma İçin Anlamlı Proje

featured
service

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı tarafından 2011 yılında “Sen de gülen yüzün bir parçası ol” sloganıyla açılan Paylaşım Noktası, 13. yılında da ihtiyaç sahibi ailelerle yardımseverleri buluşturmaya devam ediyor. Paylaşım Noktası’nın tanıtım toplantısına, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nazım Sağlam, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Temel Gıda Malzemelerinden Gelinlik ve Damatlığa Kadar

Paylaşım Noktası’nın temel amacı, ihtiyaç sahibi ailelerle yardımseverleri bir araya getirerek, vatandaşların temel gıda malzemeleri, kıyafet, çocuk oyuncakları ve ev eşyalarına ücretsiz olarak ulaşabilmesini sağlamak. Gölbaşı Belediyesi, mutlu günlerinde de vatandaşları yalnız bırakmıyor. Damatlık, gelinlik, nişan kıyafetleri, abiye ve sünnet kıyafetleri gibi özel gün kıyafetleri, geri getirmek şartıyla Paylaşım Noktası’ndan temin edilebiliyor.

Toplumda Yardımlaşma ve Dayanışma Ruhu

Gölbaşı Belediyesi’nin bu anlamlı girişimi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut ışığı olurken, toplumda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu da geliştirmeye katkıda bulunuyor. Başkan Odabaşı, “Açtığımız gün yüzlerin güldüğü gündü. Yıllar geçti, burası zaman zaman verimli kullanıldı, zaman zaman kullanılmadı. Verimli kullanıldığı günlerde ihtiyaç sahipleri mutlu olmuştur. Biliyorsunuz bir seçim dönemi yaşadık. Seçimin ertesi günü gönüllü hanım kardeşlerimiz burada gece gündüz ciddi bir çalışmaya girdi. Burası çok dağınıktı, düzenlendi, tüm malzemeler kayıt altına alındı. Bazen hayırseverlerle ihtiyaç sahibi vatandaşlar buluşamayabiliyor. İşte buraya gelen her şey ihtiyaç sahibine gidecek. Burayı hayır merkezi olarak kullanmaya devam edeceğiz. Tüm yardımseverlerin, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere desteklerini bekliyoruz” dedi.

Kurban Bayramı’nda Et Bağışı Çağrısı

Başkan Odabaşı, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin Kurban Bayramı’nda etlerini Paylaşım Noktası’na getirebileceğini belirtti. Paylaşım Noktası’nın imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar, Gölbaşı Belediyesi merkez bina ve Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi’nden başvuru yapabiliyor.

Gölbaşı Belediyesi’nden Yardımlaşma ve Dayanışma İçin Anlamlı Proje

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.