fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3209
  %0,11
 • EURO
  10,1230
  %0,13
 • ALTIN
  501,24
  %0,47
 • BIST
  1.454
  %0,90
Göçmen Kadınlara Sağlık Eğitimi

Göçmen Kadınlara Sağlık Eğitimi

Keçiören Belediyesi tarafından yabancı uyrukluların sağlık, eğitim, sosyal yardım, sosyal hizmet ve istihdam gibi çeşitli kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak için açılan Göçmen Hizmetleri Merkezi son 1 yılda 600 kadına “kadın sağlığı ve hijyen eğitimi” verdi.

Eğitim, iş – meslek, sağlık, hukuk, sosyal yardımlar olmak üzere 5 farklı uzmanlık alanında göçmen ve mültecilere yönelik hizmet veren Göçmen Hizmetleri Merkezi, kadın sağlığı, üreme sağlığı, hijyen kuralları ve hukuki haklarımı biliyorum eğitimleriyle 600 göçmen kadına ulaştı.

Halk sağlığı uzmanı tarafından verilen kadın ve üreme sağlığı eğitimleri 2 gün, haklarımı biliyorum eğitimlerinin de 1 gün sürdüğü eğitim süreci sonrasında katılan herkese katılım sertifikası veriliyor. Eğitimler sonunda hijyen seti dağıtılarak toplu kullanım alanları ve ortak yaşam kuralları konusunda hassasiyet isteniyor.

Göçmen Hizmetleri Merkezi’nin açıldığından bu yana örnek olduğunu ve bilinçlendirme çalışmalarına da ağırlık verdiklerini ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; “İlçemizde de gerek savaş koşulları gerekse başka nedenlerle farklı ülkelerden gelen yaklaşık 6 bin göçmen bulunuyor. Göçmen Merkezimiz vasıtasıyla göçmenlerin topluma entegre olma süreçlerini hızlandırıyor, kültürel farklılık ve dil çeşitliliği nedeniyle oluşan iletişim engellerini aşarak toplumsal uyum sürecinde karar alma mekanizmalarına katılımlarını artırıyoruz. Kadınlara özel verdiğimiz eğitimlerle de bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapıyor, toplum sağlığına ve aile sağlığına yönelik bilgiler paylaşıyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı