‘Gelin hep birlikte en iyi takım olalım’

‘Gelin hep birlikte en iyi takım olalım’

ABONE OL
Aralık 9, 2021 17:45
‘Gelin hep birlikte en iyi takım olalım’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, marka ve spor ilişkilerinin ele alındığı ‘Brand & Sport Summit’ etkinliğinde konuştu. 13 Temmuz’da, 2036 Olimpiyatları için irade beyanında bulunduklarını hatırlatan İmamoğlu, “Yıllarca spor yapmış, spor izlemiş her insan bilir ki; bir hedef etrafında birleşmiş, birbiriyle uyum içinde çalışan ve oynayan bir takım asla kolay kolay yenilmez. Gelin hep beraber İstanbul için, ülkemiz için, 2036 için, İstanbul halkıyla birlikte, Türkiye’mizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte en iyi takımı oluşturma başarısını gösterelim” çağrısında bulundu.

İSTANBUL (İGFA)- İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, marka ve spor ilişkilerinin ele alındığı, 9-10 Aralık tarihlerinde Maslak ESA 42 Arena’da gerçekleştirilecek “Brand & Sport Summit” etkinliğinde, İstanbul’un “Olimpiyat yolculuğunu” anlattı. “Sporun olduğu yerde bireysel gelişim, sosyal dönüşüm ve geleceğe yönelik umut her zaman vardır” diyen İmamoğlu, “Spor, saha içinde yaşananlar kadar, etrafını saran ekonomiyle de değer yaratan bir olgu. Sporla bir araya gelen markaların başarı öykülerini uzun yıllardan beri izliyoruz” dedi. 

‘İSTANBUL KADAR İRADELİ BİR KENT ÇIKMADI’

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin adaylık belirleme süreçlerini yakından takip ettiklerinin altını çizen İmamoğlu, “Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki; henüz irade beyanı tanıtımımızdaki kadar hedefleri belirli bir rakibimiz yok. İstanbul kadar ne istediğini gösteren, iradesini ortaya koyan başka bir kent henüz ortaya çıkmadı. Görkemli tanıtımımız, uluslararası basında yer buldu. 2036’da olimpiyat düşleyen her rakibimize ciddi bir mesaj verdiğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar belli olan adaylar içinde İstanbul ayarında bir kent göremediklerine dikkat çeken İmamoğlu, iddiasını, “Hayatımda çok seçim yaşamış ve kazanmış biri olarak şunu söyleyebilirim: İstanbul, en güçlü rakibe karşı kazanacak kadar güçlü bir kent. Yeter ki tüm paydaşlar, hedefe odaklansın ve birlikte hareket edelim. Bunu yapabilir miyiz? Elbette yapabiliriz” sözleriyle ortaya koydu. 

‘BURADAKİ HERKESİN SPORLA  İLGİLİ BİR ÖYKÜSÜ VAR’

“Biz, bu yolculukta ulaşacağımız tüm hedeflere inanıyoruz. Yolculuk sırasında, toplumla birlikte, bizlerin de çok özel bir değişime ve dönüşüme de ulaşacağını biliyoruz. İstanbul’un, İstanbul halkının, Türkiye’nin tüm vatandaşlarının birlikte ve planlı bir şekilde hareket etmesi, zor gibi görünen her hedefe ulaşmamızı sağlar” ifadelerini kullandı. Konuşmasında kendi spor öyküsüne ve yöneticilik sürecine de yer veren İmamoğlu, şu çağrıyı yaptı: 

“2 gün boyunca burada konuşulacak pek çok konuya da hakim olduğumu söyleyebilirim. Spor, kendisiyle ilgilenen herkese kucak açan, sadece sağlık değil, sosyal çevre, programlı çalışma gibi güzel alışkanlıklar kazandıran bir olgu. Yenilgiyi kabul etmemek, bir sonraki maç için daha çok çalışmak, centilmence mücadele etmek spor dünyasından kazandığım özellikler. Asla vazgeçmemek. Kararlı olmak. Heyecanını yüksek tutmak. Buradaki herkesin sporla ilgili bir öyküsü vardır, hayatını nasıl değiştirdiğini anlatabilir. Gelin, içinde olmaktan keyif aldığımız, bizi bu günlere getiren bu etkiyi, daha geniş kitlelere yaşatmak için birlikte çalışalım ve hep birlikte, bütün kabiliyetlerimizle beraber ortaya koyalım istiyorum, projeler üretelim istiyorum ve uygulayalım istiyorum. Olimpiyat hedefimizle ve sporun değerleriyle, gelin hayatları dönüştürelim” dedi. 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.