1. Haberler
  2. Yenimahalle
  3. Geleneksel Satranç Turnuvası’nda büyük heyecan

Geleneksel Satranç Turnuvası’nda büyük heyecan

featured
service

Yenimahalle Belediyesi Başak Cengiz Kültür Merkezi, 3‘üncü Geleneksel Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. YENİMEK Satranç Kursu öğrencisi 7-14 yaş arası 30 çocuğun şampiyonluk için kıyasıya yarıştığı satranç turnuvasında, heyecan dolu dakikalar yaşandı.

Kursu tamamlayan çocukların performanslarını sergilediği turnuvada, eğitim dönemi boyunca uzman öğretmenler tarafından satranç eğitimi alan çocukların hünerleri aileleri ve katılımcılar tarafından beğeni topladı.

Geleneksel Satranç Turnuvası’nda büyük heyecan 1

Hamleler ilk üçe girmek için yapıldı

YENİMEK Geleneksel Satranç Turnuvasına katılan tüm çocuklara katılım belgesi ve satranç takımı hediye eden belediye, ilk 3 ‘e giren öğrencilerin de Yenimahalle Belediyesi Spor Merkezleri’nden 1 yıl ücretsiz eğitim alabilmesi için kullanım belgesi hediye etti.

Turnuva boyunca rakiplerinin hamlelerine göre yön çizen ve ilk üçe girmek için yoğun mücadele sergileyen çocuklara aileleri de büyük destek verdi. Geleneksel Satranç Turnuvasında tüm rakiplerini şah mat ederek şampiyonluğa ulaşan Batıkent Şehit Erdal Çetin Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Furkan Ali Polatlı (12) oldu. Nemci Şahin İlkokulu 2’nci sınıf öğrencisi Mete Metin (8) ikinciliği göğüslerken, Şehit Süleyman Can İlkokulu’nda 3’üncü sınıfta eğitim gören Gökay Akbey (9) ise üçüncülüğe hak kazandı.

Geleneksel Satranç Turnuvası’nda büyük heyecan