fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Fuar Alanı İhalesi Ertelendi

Fuar Alanı İhalesi Ertelendi

Akyurt’taki Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için 8 Eylül’de yapılması beklenen ihale önce 12 Eylül’e ertelendi. Ancak, dünkü toplantının da ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Gürsel Baran ve ATB Başkanı Faik Yavuz’un ‘katılamayacağını’ bildirmesi üzerine bir kez daha ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.

Ankara’da akıbeti merakla beklenen konulardan biri de, 2015’te görkemli bir törenle temeli atıldıktan sonra atıl halde kalan Akyurt’taki Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi konusu.
Hürriyet’İn haberine göre; Hissederları arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle uzun süre adım atılamayan fuar alanı konusunda temmuz ayında önemli bir gelişme yaşanmış, anlaşmaya varılmıştı. Bu toplantı sırasında fuar alanının yapımı için Büyükşehir Belediyesi, TOBB, ATO, ASO, ATB, Akyurt Belediyesi ve ANKESOB ortaklığında kurulan Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş’nin hissedar başkanları, Büyükşehir Belediyesi’nde buluşmuştu.

MÜŞAVİR FİRMA ERTELEDİ
Toplantının ardından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “14 Ağustos’a kadar sürecek. Projenin tamamlandığı 14 Ağustos’ta ihale kararı verilecek. 8 Eylül’de de ihaleye çıkacağız” ifadelerini kullanmıştı. 8 Eylül olarak belirlenen tarihteki toplantı, fuar alanı projesinin müşavir firmasının isteği üzerine 12 Eylül’e ertelendi.

TAMAMI KATILACAK MI?

Ancak, dün yapılması plananlanan toplantının ise ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Gürsel Baran ve ATB Başkanı Faik Yavuz katılamayacağını bildirmesi üzerine bir kez daha ertelendiği öğrenildi. TOBB’da yapılması planlanan Akyurt’taki fuar alanı toplantısı için yeni tarih 18 Eylül olarak belirtilirken, hissedarların tamamının bu toplantıya katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

İŞTE ORTAKLARIN HİSSE ORANLARI

Ankara’ya dev bir fuar alanı ve kongre merkezi inşa etmek üzere kurulan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş’nin hissedarlık yapısı ise şöyle:
“Ankara Büyükşehir Belediyesi yüzde 24, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yüzde 24, Ankara Ticaret Odası (ATO) yüzde 20, Ankara Sanayi Odası (ASO) yüzde 20, Ankara Ticaret Borsası (ATB) yüzde 5, Akyurt Belediyesi yüzde 5, Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yüzde 2.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı