1. Haberler
  2. Spor
  3. Fenerbahçe’den 3 Temmuz Kumpasına Karşı Sert Mesaj: “Mücadelemiz Bitmeyecek”

Fenerbahçe’den 3 Temmuz Kumpasına Karşı Sert Mesaj: “Mücadelemiz Bitmeyecek”

featured
service

Fenerbahçe Spor Kulübü, 3 Temmuz 2011’de başlayan ve kamuoyunda “3 Temmuz Kumpası” olarak bilinen sürecin 13. yılına ilişkin açıklamada bulundu. Kulüp, 3 Temmuz kumpasının FETÖ tarafından yazılan bir senaryo olduğunu ve devletin kılcal damarlarına kadar sirayet etmiş karanlık bir yapı tarafından kulübe kurulduğunu vurguladı.

Açıklamada, 3 Temmuz 2011’de başlayan sürecin, Fenerbahçe camiasının omuz omuza verdiği 10 yıllık mücadelenin ardından 20 Aralık 2021 tarihinde beraat kararlarının Yargıtay tarafından onanması ile sonuçlandığı ve Fenerbahçe’nin haklılığının hukuken de kanıtlandığı belirtildi. Fenerbahçe’nin, hedef alınan, kumpas kurulan, tüm değerlerine saldırılan bir kulüp olarak bugün gururla ve dimdik durduğu ifade edildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“3 Temmuz 2011’de başlayan süreç; tüm camiamızın yan yana, omuz omuza ortaya koyduğu 10 yıllık mücadelenin ardından 20 Aralık 2021 tarihinde beraat kararlarının Yargıtay tarafından onanması ile sonuçlandı; vicdanlarda tertemiz olan Fenerbahçemizin haklılığı hukuken de kanıtlandı.

Hedef alınan, kumpas kurulan, tüm değerlerine saldırılan, alın teri ve emekleri ile elde ettiklerine göz dikilen Fenerbahçe;

Bugün dünyanın en büyük spor kulübü kimliği ile ilk gün olduğu yerde gururla, dimdik duruyor,

Ülkesine hizmet ediyor, milletine katma değer yaratıyor, gençlere yuva, bayrağına nefer, geleceklerine fener oluyor…

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu karanlık yapıya karşı tavrımızın net ve değişmez olduğunu,

Bu kumpasın rol sahiplerinden hesap sorulana, maddi ve manevi zararlarımız tazmin edilene kadar mücadelemizin bitmeyeceğini bugün bir kez daha vurguluyoruz…”

Fenerbahçe’den 3 Temmuz Kumpasına Karşı Sert Mesaj: “Mücadelemiz Bitmeyecek”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.