1. Haberler
  2. Etimesgut
  3. Etimesgut’ta Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahiplerine Destek

Etimesgut’ta Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahiplerine Destek

featured
service

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüren Etimesgut Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmadı. Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Birimi, Kaymakamlık ile organize bir şekilde çalışarak, ihtiyaç sahibi ailelere muhtarlıklar aracılığı ile yardım kolilerini teslim etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Ebru Keyvan, Kurban Bayramı öncesi Muhtarlık İşleri Müdürü Fatih Albayrak ile birlikte Yapracık, Ballıkuyumcu, Şehitali ve Fevziye mahallelerini gezerek yardım kolilerini dar gelirli ailelere birlikte teslim ettiler. Dağıtımın ardından mahalle muhtarlarından mahallenin genel durumu hakkında bilgi alarak talepleri dinleyen Sn. Ebru Keyvan, şunları söyledi:

“Kurban Bayramı, insanlar arasında yardımlaşmanın sağlandığı müstesna zamanlardır. Etimesgut Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Belirlemiş olduğumuz pek çok aileye; gıda kolisi gönderimi yaptık. Amacımız, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bayramda sofralarına katkıda bulunmaktır. Çünkü bu tür yardımların dayanışma ve yardımlaşma kültürünü pekiştirdiği düşüncesindeyiz. Bu bayramlar; yardıma ihtiyacı olan insanlara dokunabildiğimizde ve bütün insanlığın sevinci olduğunda anlam kazanmaktadır. Birlik ve beraberliğimizi arttırarak, herkesle kucaklaşmak bizleri daha da güçlü kılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Kurban Bayramı’nı kutlar, herkese aileleriyle birlikte geçireceği mutlu, huzurlu bir bayram dilerim.”

Etimesgut'ta Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahiplerine Destek 1

Etimesgut Belediyesi Şefkat Eli Çarşısı ile Giyim Desteği

Etimesgut Belediyesi, Şefkat Eli Çarşısı’nda ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet desteği sağlayarak Kurban Bayramı öncesi herkesin yüzünü güldürdü. Etimesgut Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Taylan Özgüven, dar gelirli ailelerin çocuklarına bayram öncesi giyim yardımı yapılan Şefkat Eli Çarşısı’nı ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Vatandaşların yaklaşan bayramlarını kutlayarak, çocuklarla yakından ilgilenen Sn. Taylan Özgüven, şu açıklamalarda bulundu:

“Böylesine özel ve önemli günlerde halkımızın her anlamda yanında olmak ve yüzlerindeki mutluluğu görmek bizler için çok önemli. Kurban Bayramı öncesinde dar gelirli ailelerimiz ve onların çocukları için elimizden gelen desteği yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bayramlar, herkesin birbiri ile kaynaştığı ve dayanışma içerisinde olduğu özel günlerdir. Bu vesile ile tüm halkımızın yaklaşan Kurban Bayramlarını en içten dileklerim ile kutluyorum.”

Etimesgut’ta Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahiplerine Destek