fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
“ESNAF ODASI İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTECEĞİZ”

“ESNAF ODASI İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTECEĞİZ”

Akyurt Kaymakamlığı ve Akyurt Belediyesi tarafından, Akyurt’un ekonomik durumu, açılan kapanan işyerleri, ilçede ticari hayat, üretim durumu, ekonomik ve doğal kaynakların kullanımı, enerji kullanımı, parasal durum, kullanılan kredi, teşvik ve hibelerin görüşüldüğü Ekonomi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

“VERGİ ÖDEMEDE HASSAS DEĞİLİZ”
ANKARA Evi Meclis Toplantı Salonundaki toplantıya Akyurt’ta gıda, inşaat, emlak, tekstil ve beyaz eşya gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalardan 14 temsilci katıldı.
Akyurt Kaymakamı Osman Altın; sektörlerle ilgili ekonomik durumun konuşulduğu toplantıda esnafın sıkıntılarını not alarak “Gördüğüm kadarıyla Akyurt’un gelişmesinde en büyük etken imar ve emlak alanının genişlemesi. Bu konuda da Belediyemizin çalışmalarını takdir ediyoruz. Sorunların bir noktadan idare edilmesi için Akyurt’ta, her alandan esnafın kayıt olabileceği bir esnaf odası kurulması konusunda çalışma yapacağız. Ayrıca Türkiye genelinde vergi ödeme konusunda hassas değiliz bu konuda daha duyarlı olmalıyız. İlçemizde görev yapan resmi kurum çalışanlarının da yaklaşık yarısı burada ikamet etmiyor. Bunun daha kabul edilebilir bir düzeye gelmesiyle ekonomik alanda farklı bir noktaya gelineceğini düşünüyorum” dedi.

“ÇEVRE KONUSUNDA ESNAFLARIMIZ HASSAS OLMALI”
Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise konuşmasında şunları söyledi “Esnafımızın çevre konusunda koyduğumuz kurallara uyması gerekiyor. Her hafta yeni bir dükkan açılışına gidiyoruz. Belli bir seviyeye geldik ki işletmelerin sayısı çoğaldı. Ankara dışından vatandaşlar Kırkkız Rekreasyon Alanı’na akın ediyor. Hafta içi ve hafta sonları dolup taşıyor. Bunun da ekonomiye katkısı olacaktır. Ankara’nın çevre ilçelerinden hiç birinde olmayan bir parkımız var. Toplantılar devam ettikçe daha farklı şartları konuşuyor olacağız. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum.”
Esnaflarla gerçekleştirilen fikir alışverişinin ardından Akyurt Kaymakamı Osman Altın katılımcılarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek toplantıyı sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı