1. Haberler
  2. ANKARA
  3. Eski Alman Milli Futbolcu ve EURO 2024 Elçisi Gerald Asamoah Ankara’da Çocuklarla Buluştu

Eski Alman Milli Futbolcu ve EURO 2024 Elçisi Gerald Asamoah Ankara’da Çocuklarla Buluştu

featured
service

Almanya Milli Takımı’nın eski futbolcusu ve EURO 2024 Resmi Elçisi Gerald Asamoah, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi”ni ziyaret etti. Etkinlik, Dış İlişkiler Daire Başkanlığı koordinesinde ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirildi.

Ünlü Futbolcu Çocuklara Hediyeler Verdi

Gerald Asamoah, merkezi gezerek çocuklara yönelik projeler hakkında bilgi aldı. Ziyaret sırasında çocuklar tarafından sevgi ve coşku ile karşılanan Asamoah, çocuklarla yakından ilgilenerek onlara top ve imzalı tişört hediye etti. Ziyarette Almanya Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim Politikaları Strateji ve Planlama Daire Başkanı Peter Kettner, Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müsteşarı Björn Meusel, Dış İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Kabasakal ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz da yer aldı.

Çocuklara Unutulmaz Bir Anı

Dış İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Kabasakal, ziyaret hakkında şunları söyledi: “Alman Milli Takımının efsane futbolcusu Ankara’ya geldi. Asamoah Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezimizi ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla çok güzel vakit geçirdi. Çocuklar ve Asamoah unutulmaz bir anı yaşadı.” Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz ise “EURO 2024 kapsamında Asamoah’ı merkezimizde misafir ettik. Çocuklarımıza hediyelerini takdim etti ve merkezimizde yaptığımız faaliyetlerimizi inceledi,” dedi.

Eğitim ve Sosyal Etkinlikler Tek Çatı Altında

Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi, çocukların aileleri ile ilgili sorunların çözülmesi, eğitime yönlendirilmesi, öğrencilerin eğitimlerine destek olunması ve okul hayatını sekteye uğratan ekonomik nedenlerin azaltılması amacıyla çalışmalar yürütüyor. Merkez, çocukların istismarını engelleyecek koşulları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Öğrencilerin durumlarının daha sağlıklı tespit edilebilmesi için hane ziyaretleri yapılıyor ve okullardaki rehberlik servisleri ile iletişim kuruluyor. Çocuklar merkezden; internet, bilgisayar, halk oyunları, matematik, resim, ahşap boyama, İngilizce gibi eğitim içerikli desteklerin yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerden de yararlanabiliyor.

Eski Alman Milli Futbolcu ve EURO 2024 Elçisi Gerald Asamoah Ankara’da Çocuklarla Buluştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.