fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
EGO Müfettişlerinden Çat Kapı Teftiş

EGO Müfettişlerinden Çat Kapı Teftiş

Başkent’in toplu taşıma ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan EGO Genel Müdürlüğü, vatandaş memnuniyetini önceleyerek, toplu taşıma hizmetlerinin kalitesini artırmak amacıyla araçlar ve araç sürücülerine yönelik saha denetimlerini sıklaştırdı.

        Günlük olarak toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştiren görevlilerin dışında yeni bir uygulama ile EGO müfettişleri de bu denetimlere dahil oldu.

ÖZEL DENETİM KARTI

           EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, toplu taşıma araçlarını kullanacak kurum müfettişlerine bu amaçla özel denetim kartı çıkarıldığını belirterek, şu bilgileri verdi:

“EGO müfettişlerimiz araçlarda tespit ettikleri aksaklıkları ilgili birime anında bildiriyor ve sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. Her gün 1 milyon 200 binin üzerinde yolcu taşıma kapasitesine sahibiz. EGO Genel Müdürlüğümüz şehir içi toplu ulaşımında uygulayıcı ve denetleyici bir role sahip. Hızlı, güvenli, kaliteli ve nitelikli toplu taşıma hizmeti vermek amacıyla çapraz saha denetimlerini artırıyoruz.”

 TOPLU TAŞIMADA ÜST DÜZEY DENETİM

         EGO Otobüsleri, ANKARAY, Metro ve Teleferik sistemlerinin yanı sıra Özel Halk Otobüsleri ile Özel Toplu Taşıma araçlarındaki denetimleri artırdıklarını belirten EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Ankaralıların huzur ve güven içinde seyahat etmeleri için hem araçlardaki aksaklıklar hem de sürücülerin trafik kurallarına riayeti ve yolculara karşı tutum ve davranışları müfettişlerimiz tarafından denetleniyor. Herhangi bir duraktan her an her dakika bir müfettişimiz sizin bulunduğunuz toplu taşıma aracına binebilir” dedi.

         Kalite standartlarını yükselterek, memnuniyet derecesini üst seviyelere çıkarmayı da hedeflediklerini ifade eden Alkaş, “Son günlerde gerek sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerekse yolculardan gelen talepler çerçevesinde kurum olarak tüm toplu taşıma araçlarındaki saha denetimlerini artırdık. EGO Müfettişleri toplu taşıma araçlarına bindiğinde denetim uyarı sesini hem sürücülerimiz hem de vatandaşlarımız duyabiliyor” diye konuştu.

   FAHRİ DENETÇİLER DE OLACAK  

           Kurum içi denetim elemanları ile EGO müfettişlerinin dışında önümüzdeki süreçte vatandaşlar arasından da fahri denetçiler seçmeyi planladıklarını açıklayan Alkaş, Başkentlilerin toplu taşıma araçlarında fahri denetim yapmalarına olanak sağlayacaklarının altını çizdi.

            EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, müfettişlerin saha denetimlerinde sürücülerin;

-Trafik kurallarına riayetine,

-Güzergaha uyup uymadığına,

-Kılık kıyafetine gösterdiği özene,

-Duraklarda durup durmadığına,

-Yolculara karşı davranış ve tutumlarına

-Araçların iç ve dış temizliğine,

-Araçlardaki elektronik sistemlerin çalışıp çalışmadığına,

-Engelli vatandaşlar için rampaların kullanılıp kullanılmadığına

kadar birçok alanda denetim yaptığını söyledi.

       BAŞKENTLİLER DENETİMLERDEN MEMNUN

       Kent içi ulaşımda EGO bünyesindeki toplu taşıma araçlarını kullanarak seyahat eden yolcular, sürücülere ve araçlardaki aksaklıklara yönelik gerçekleştirilen müfettiş denetimlerinin hizmet kalitesini daha da artırdığına dikkat çekerek, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Hüseyin Ünlü, “Denetimler de sıklaştıkça şoför arkadaşların da hataları düzelir, hareketlerine çeki düzen verirler. Vatandaş da memnun kalır.  Milletin menfaatine olan her türlü uygulamanın yanındayım. Şuana kadar ki faaliyetlerden de memnunuz. İnşallah daha da başarılı işler olur.”

-Nevin Belen, “Şoförlerin denetleniyor olması çok güzel. Zaten kaptan arkadaşlarımız çok nazik, çok kibarlar. Bir sorun olduğunda sükunetlerini bozmuyorlar ancak yine de denetimlerin olması bizleri daha iyi hissettiriyor.”                          

-Hasan Keleş: “Denetimlerin arttığını görünce kendimizi daha da güvende hissediyoruz. Şoför arkadaşlarımız daha dikkatli olduklarını görmekten memnunuz.”

-Kutsi Güler: “EGO şoförlerinden memnunuz. Zaten duraklarında duruyorlar, vatandaşa kibar davranıyorlar. Tabi denetleniyor olmaları da güzel, daha güvenli hissetmemizi sağlıyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı