fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,7291
  %2,62
 • EURO
  9,1727
  %2,15
 • ALTIN
  417,66
  %1,56
 • BIST
  1.530
  %-0,76
Dünya Kız Çocukları Günü Kutlandı

Dünya Kız Çocukları Günü Kutlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Uçan Süpürge Vakfı  iş birliğinde “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” Başkent’te de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

         Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gençlik Parkı Tiyatro Salonuʼnda düzenlenen şenlikte konserler, film gösterileri, oyun ve çalışma atölyeleri yer aldı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIZ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE DESTEK

         Mamak, Pursaklar ve Sincan’dan ücretsiz otobüs kaldıran Büyükşehir Belediyesi, Başkentli kız çocukları ve ailelerini düzenlediği etkinlikte buluşturdu.

         Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu, Büyükşehir Belediyesi olarak toplumların geleceği ve gelişimi açısından kız çocuklarının eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi.

         Kız çocuklarının eğitimden ekonomiye, sosyal hayattan iş yaşamına kadar birçok alanda yaşadığı fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmaya yönelik projeleri desteklemeyi sürdüreceklerini belirten Kuzulu, kız çocuklarının okullaştırılması projesini yürüttüklerini de vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Şu ana kadar 200’den fazla kız çocuğumuzu erken yaşta ve zorla evlilikle mücadele kapsamında eğitim sistemine dahil ettik. Önümüzdeki 2 hafta boyunca da 100 kızımızı okula yazdıracağız.  Açık liseye devam eden 600’den fazla kızımıza da kurs desteği veriyoruz. Birlikte çalışarak sahici ve kalıcı olumlu değişimler yaratabiliriz. Unutmayalım ki, kız çocuklarının eğitimine ve esenliklerine yatırım yaptığımızda, yalnızca onların geleceğine değil aynı zamanda insanlığın da geleceğine yatırım yapmış oluruz.”

      11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nün Birleşmiş Milletler tarafından kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizliğe karşı farkındalığı artırmak amacıyla ilan edildiğini hatırlatan Uçan Süpürge Vakfı kurucularından Nuray Türkmen ise, “Gençlik Parkı’nın kapılarını bizlere açan Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederiz” dedi. 

ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ 

         Filmler izleyen ve etkinlik atölyeleriyle yeteneklerini sergileyen minikler; yaratıcı drama, ritim, yoga, mühendislik, hulahop, maske boyama, sihir, felsefe, ev yapımı arabalarla yarış, marshmallow challenge, resim ve yüz boyama çalışmalarına da katıldı.

         Oyunlar oynayarak hem eğlenen hem de öğrenen çocukların gösterileri ise aileleri tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın çaldığı şarkılara hep birlikte eşlik eden yüzlerce çocuk unutulmaz bir gün yaşadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı