1. Haberler
  2. Gündem
  3. DEVA Partisi’nden açıklama: Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz

DEVA Partisi’nden açıklama: Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz

featured
service

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in “Ne kumar ne noter masasında olmayacağız. Yeni asrı göz göre göre hiç etmeyeceğiz” sözleri ile 6’lı Masanın diğer ortaklarını hedef almasının ardından Deva Partisi bir açıklama yaptı.

Akşener’in açıklamaları, “Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici” olarak değerlendirilirken; “Bu tarihi süreçte, hepimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Türkiye’yi içine düştüğü bu karanlık tablodan çıkartmak ve otoriter anlayıştan kurtarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulunuldu.

“ORTAK AKIL, İSTİŞARE VE UZLAŞMA İLE SÜRDÜRDÜK”
DEVA Partisi’nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde;
“12 Şubat 2022 tarihinden bu yana altı siyasi parti olarak, karşılıklı anlayış içinde özgürlükçü demokratik bir hukuk devleti inşa etme hedefiyle önemli adımlar attık. Tüm süreç boyunca yürüttüğümüz çalışmaları; milletimize ve gelecek nesillere adalet, barış, refah ve huzur getireceği inancıyla ortak akıl, istişare ve uzlaşma ile sürdürdük.

En önemlisi de çalışmalarımızı, katılımcılık ve demokrasi kültürünün bir gereği olarak altı siyasi partinin tam mutabakatının esas alındığı bir zemin üzerinde yürüttük. Hiçbir siyasi parti, politik duruşunun ve parti tabanlarının kabul etmeyeceği bir tutuma zorlanmadı.

Karşılıklı saygıyı esas alan böyle bir çalışma usulünde tabiatı gereği dayatma söz konusu olmayacağı açıktır. Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır.

“ELİMİZDEN GELEN TÜM ÇABAYI ORTAYA KOYDUK”
DEVA Partisi olarak, ilk günden itibaren samimiyet ve gayret ile elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyduk. Bu iş birliğinin başarılı olmasının; ekonomik krizin derinliğinde boğulan, adalete susamış, onurlu bir şekilde yaşama hakkı elinden alınmış, ağır bir deprem felaketi ile karşı karşıya kalmış halkımızın rahat bir nefes alabilmesinin yegâne yolu olduğu inancıyla hareket ettik.

Biz, milletimizin hak ettiği tam demokratik bir yönetim anlayışını hâkim kılmak için ortaya koyduğumuz çalışmaların arkasındayız. Bu tarihi süreçte, hepimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Türkiye’yi içine düştüğü bu karanlık tablodan çıkartmak ve otoriter anlayıştan kurtarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

DEVA Partisi’nden açıklama: Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz