Cumhuriyet Meydanına Düzenleme

Cumhuriyet Meydanına Düzenleme

ABONE OL
Nisan 9, 2023 15:24
Cumhuriyet Meydanına Düzenleme
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Akyurt’ta Cumhuriyet Meydanı ve Belediye Hizmet Binası çevresinde düzenleme yapılacak.Geçtiğimiz yıl tamamlanarak hizmete açılan Akyurt Belediye Hizmet binası ile Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleme yapılacak. Projede kullanılmak üzere özel olarak imal edilecek olan bazalt taşların üretimine de başlandı. 31 Ağustos 2018 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen projede Eylül Ayı içerisinde bazalt taş kaplama imalatının tamamlanmasının ardından uygulamaya geçilecek. Proje ile Cumhuriyet Meydanı ve Belediye Hizmet Binası çevresi yeni bir görünüme kavuşmuş olacak.
Cumhuriyet Meydanına Düzenleme 5

2007 – Cumhuriyet Meydanında Düzenleme

SELÇUKLU MOTİFLERİ KULLANILACAKÇevre düzenlemesi çalışmalarında Selçuklu motiflerinin kullanılacağını belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, “2007 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz çalışma ile ilçemize bir meydan ve kimlik kazandırdık. Kent meydanına yeni bir kimlik katan ve modern bir kentin vizyonunu taşıyan bu proje ile Cumhuriyet Meydanı yeni bir görünüm kazanmış oldu. 11 yıl önce gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmaya ek olarak Selçuklu motifleri ile ilçe meydanını yeniden dizayn edeceğiz. Aynı şekilde belediye hizmet binamız çevresinde de bu düzenlemeyi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.Cumhuriyet Meydanına Düzenleme 6 Cumhuriyet Meydanına Düzenleme 7 Cumhuriyet Meydanına Düzenleme 8

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.