fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Çubuk TOKİ Sakinlerinin Sorunları Bitmiyor

Çubuk TOKİ Sakinlerinin Sorunları Bitmiyor

Çubuk Belediyesi önünde eylem yapan TOKİ sakinlerinin sorunları bitmek bilmiyor. İmar yolları açık olmayan Çubuk TOKİ konutlarına doğalgaz bağlantısı da yapılamıyor.

İMAR YOLLARI AÇIK DEĞİL! DOĞALGAZ BAĞLANAMIYOR
Çubuk Aşağı Çavundur Mahallesi TOKİ Konutlarında oturan vatandaşlar Çubuk Belediyesi önünde eylem yaparak seslerini duyurmaya çalışmıştı. Mahalle merkezine uzak olan TOKİ’de muhtarın sorunlarla ilgilenmediğini iddia eden vatandaşlar TOKİ’nin mahalle olmasını istiyor. Gerçekleştirdikleri eylemde belediyede muhatap bulamadıklarını, belediye başkanı ile görüşemediklerini belirten mahalle sakinleri daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Harun Olmuş’a sorunlarını aktardıklarını dile getirdi. Nüfus sayısının mahalle olmak için yetersiz olduğu cevabını aldıklarını belirten mahalle sakinleri doğalgaz başvurularının da imar yolları açık olmadığı gerekçesiyle reddedildiğini ifade ettiler.

NEDEN MAHALLE OLMAK İSTİYORLAR?
Gazetemize yaşadıkları sorunları anlatan bir mahalle sakini Emlak Yönetim A.Ş.’nin yönetimi fesih kararı alması üzerine kömür bile alamadıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı; “Mahalle muhtarımız Açağı Çavundur Mahalle merkezinde ikamet ediyor. Toki bloklarına hizmet getirmek istemiyor ve sorunlarımızı yetkili mercilere iletmiyor. Çocuklarımız köpeklerle oynuyor, Toki çevresinde alkol tüketimi yapılıyor. Çocuklarımızı köpek ıstırıyor. Anne veya babası olmadan çocuklarımız site içerisine çıkmak dahi istemiyor. İmar yolumuz yok imar yolumuz olmadığından dolayı doğalgaz hizmeti de alamıyoruz. Halen merkezi ısıtma sistemi ile kömürle ısınıyoruz. Toki Konutlarına yönetim hizmeti veren Emlak Yönetim A.Ş. 15.07.2019 tarihinde yönetimi fesih kararı aldı. Toki Konutlarında yaşayan alt gelir grubu insanlar olarak yönetimi devralmamız durumunda taksitle kömür alma gibi bir imkanımız da yok. Kömür şirketleri banka teminat mektubu veya taksit bitene kadar güvence istiyor. Son çare olarak Cimer’e yönetimin devam etmesi için toplu şikayet yazıyoruz. 6 yıldır toki blokları olarak ne muhtarımız sorunlarımıza çözüm üretti nede bir başka yetkili. Ayrı mahalle olalım, bizim sorunlarımızı bizimle yaşayan muhtarımız sesimizi yetkililere duyurur umudu içinde ayrı mahalle olmak istiyoruz”

MAHALLE HALKININ DOĞALGAZ TALEBİNE BAŞKENT GAZ’DAN GELEN CEVAP…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çubuk toki

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı