fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Çocuk Hizmet Merkezi’nde Öğrencilere Danışmanlık

Çocuk Hizmet Merkezi’nde Öğrencilere Danışmanlık

Çocukların eğitimi ve sosyalleşmesine dönük nitelikli çalışmalar yapan Keçiören Belediyesi, kurduğu yeni birimi Çocuk Hizmet Merkezi vasıtasıyla 2019 -2020 eğitim – öğretim yılında “Okula Uyum Süreci’nde öğrenci ve velilere danışmanlık desteği veriyor.

Çocukların okula uyum süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla bu uygulamayı başlattıkları bilgisini veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yeni bir sosyal çevreye giren meleklerimiz ve çiçeklerimizin okula uyum süreçlerinde yanlarındayız” dedi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz hizmet veren Çocuk Hizmet Merkezi, ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrenci velilerine yönelik “Okula Başlıyorum” seminerlerinin ilkini Yalçın Eskiyapan İlkokulu’nda gerçekleştirdi.

Çocuk Hizmet Merkezi uzmanları tarafından verilen seminere veliler yoğun ilgi gösterdi. Sabahçı ve öğlenci olmak üzere iki gruba ayrı ayrı düzenlenen seminerde okula başlayan çocukların sosyal uyumlarının sağlanabilmesine yönelik ipuçları paylaşıldı, ayrıca veliler de konuya ilişkin soru sorma imkanı yakaladı.

KELİME SES KARTLARI DAĞITILDI

Okula yeni başlayan çocukların eğitim öğretim hayatına attığı ilk adımı kolaylaştırmak için Keçiören Belediyesi Çocuk Hizmet Merkezi tarafından hazırlanan kelime ses kartları da toplantı sonunda velilere dağıtıldı.

“YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çocukların okula uyum süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla bu uygulamayı başlattıkları bilgisini veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yeni bir sosyal çevreye giren meleklerimiz ve çiçeklerimizin okula uyum süreçlerinde yanlarındayız. Yeni bir yapılanma olarak hizmet veren Çocuk Hizmet Merkezimiz tüm okullarda bu süreçte destekçileri olacak. Ayrıca merkezimiz vasıtasıyla çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerini olumlu yönde desteklemeyi ve koruyucu önleyici hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, başarılar diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı