DOLAR 15,9052 0.36%
EURO 16,8048 -0.26%
ALTIN 943,780,37
BITCOIN 464422-3,76%
Ankara
16°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Çiftçiye mazot desteği öncesinde Başkent Kart dağıtımı başlıyor
  • Ufuk Gazetesi
  • ANKARA
  • Çiftçiye mazot desteği öncesinde Başkent Kart dağıtımı başlıyor

Çiftçiye mazot desteği öncesinde Başkent Kart dağıtımı başlıyor

ABONE OL
Ocak 16, 2022 17:58
Çiftçiye mazot desteği öncesinde Başkent Kart dağıtımı başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçilere sağlanacak mazot desteği öncesinde 17 Ocak’tan itibaren “Başkent Kart” dağıtımına başlıyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 25 ilçede şubat ayının sonuna kadar Başkentli çiftçilere ilk etapta yaklaşık 60 bin Başkent Kart dağıtacak. Büyükşehir Belediyesi mazot desteği başvurularını ise “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden online ortamda 18 Şubat 2022 tarihine kadar almaya devam edecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlık yazısı ile Büyükşehir Belediye Meclis gündemine taşıdığı ve oy birliği ile kabul edilen mazot desteği kararının ardından Başkentli çiftçilere Başkent Kart dağıtımı başlıyor.

Gıda yardımları başta olmak üzere kömür ve doğal gaz desteklerini de Başkent Kart üzerinden yaparak sosyal yardımlar konusunda Başkent’te yeni bir uygulama başlatan Büyükşehir Belediyesi şimdi de kırsal destekleri yerli üreticilere Başkent Kart üzerinden dağıtmaya hazırlanıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, mazot desteği öncesi 17 Ocak 2022 Pazartesi gününden itibaren ilk etapta yaklaşık 60 bin Başkent Kart dağıtımı gerçekleştirmeyi planlıyor.

POS VE ÖDEME CİHAZLARINDAN ÖDEME KOLAYLIĞI

Büyükşehir Belediyesi çiftçilerin kullanımına sunacağı Başkent Kart ile tarımsal desteklere kolayca ulaşabilmelerini sağlamak, mazot fiyatlarının yüksek olmasından dolayı çiftçinin girdi maliyetlerini azaltmak, tarımsal faaliyetlerin devamlılığını sağlamak ve üretimi arttırmayı amaçlıyor.

Mazot desteğinden önce 25 ilçede dağıtılacak olan ve temassız ödeme teknolojisine sahip olan Başkent Kartlar, POS ve ödeme cihazlarına yaklaştırılarak bir saniyeden kısa bir süre içerisinde ödeme kolaylığı sağlayacak. Başkent Kartlar ilerleyen süreçte ve gelen talep doğrultusunda çiftçilere dağıtılmaya devam edecek.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerinin şubat ayı sonuna kadar merkez ve çevre ilçelerin tamamında gerçekleştireceği Başkent Kart dağıtım programı ise şöyle:

Çiftçiye mazot desteği öncesinde Başkent Kart dağıtımı başlıyor 2

MAZOT DESTEĞİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 18 ŞUBAT 2022

Büyükşehir Belediyesi pandemi süreci nedeniyle internet ortamında ‘Çiftçi Belgesi (ÇKS) ve Traktör Ruhsatı’ sahibi çiftçilerden mazot desteği başvurularını almaya başladı. Mazot desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, baskenttarim.ankara.bel.tr adresi üzerinden 18 Şubat 2022 saat 17.00’ye kadar başvuruda bulunabilecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP