CHP’li Tezcan “Üreticimiz hakkı olan desteği istiyor”

CHP’li Tezcan “Üreticimiz hakkı olan desteği istiyor”

ABONE OL
Aralık 24, 2021 13:52
CHP’li Tezcan “Üreticimiz hakkı olan desteği istiyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, Muğla’nın Ortaca ilçesinde örtü altı yetiştiriciliği yapan domates üreticilerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Ortaca üreticisini ziyaret eden CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan,  “Üreticimiz ilaç, gübre, mazot ve diğer girdilerin artışından dert yanıyor. Alternatif ürünlerle yüzlerinin güleceğini beklerken şimdiden kara kara düşünmeye başlamışlar” dedi.

“Üretici fidenin 50 kuruştan 1 liraya, gübrenin 300 liradan 800 liraya, ilacın ise 220 liradan 500 liraya yükseldiğini, bunların yanı sıra bir de geçen dönemde olan devlet desteklemelerinden yararlanamadıklarını söylüyor” diyen Tezcan, “Tek amaçları üretmek olan, bu çerçevede her türlü zorluğu göze alarak alternatif ürünlere yönelen üreticimiz iktidardan hakkı olan desteği artık görmek istiyor. Böyle giderse gelecek yıl çiftçilere devlet desteklerinin yeterince olmaması, girdi maliyetlerinin artması ve ürünlerinin karşılığını almamaları halinde, üretimi bırakacaklarını ifade ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.