fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Saray sıkışınca zehirli dile sarılıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Saray sıkışınca zehirli dile sarılıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Saray millet desteğini kaybettikçe zehirli dile sarılıyor. Bunu daha önce de gördük. Halk sandıkta bunların hesabını sordu. Şimdi de soracak” dedi.

Seyit Torun, “Sarayın ve küçük ortağının dili zehirli dildir. 31 Mart seçimleri öncesi sıkıştıklarında da bu dile sarılmışlardı. Bize zillet ittifakı demişler, halk bizi seçerse milli bekamız hasar alacak iddiasında bulunmuşlardı. Bunların derdi, ülkenin bekası, milletin refahı değil. Bunların tek derdi ellerindeki rantı korumak. Elinden rant gittikçe, milletin gözü açıldıkça zehirli dilleriyle ortamı zehirlemeye çalışıyorlar. Halkın yararına yönetemedikçe, halkın temsilcilerine saldırıyorlar” diye konuştu.

AKP’nin sürekli düşüşte olduğunu gösteren kamuoyu yoklamalarının sonucunun Erdoğan’ı “çileden çıkardığını” belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Saray rejimi ülkemizin ağır ekonomik sorunlarıyla ilgilenmek, halkın refahı için çalışmak yerine gündem değiştirmek için saldırgan bir tutum izlemektedir. Ülkemiz hem içeride ekonomik şartların her geçen gün kötüleşmesiyle çok zor duruma girmiş, hem de sarayın uyguladığı yanlış dış politika sonucu sorunları daha da ağırlaştırmıştır. Bunun faturasını halkımız saraya kesecektir. Bunun her geçen gün verilerini görüyoruz. Yerel seçimler öncesi koru halinde mahalli idareler seçimi yapmadığımızı, ülkenin bekasını oyladığımızı falan söylüyorlardı. Adaylarımıza saldırıyorlardı. Sarayın hangi bekadan bahsettiğini, hangi bekayı önemsediğini, ülkemizi tehdit edenlerin kim olduğunu, bizim belediye başkan ve belediye meclis üyesi adaylarımızın hangi beka sorununa neden olduğunu anlayamamış, doğrusu bu sözlere de çok anlam vermeye çalışmamıştık. Çünkü bizim ne kendimizden ne de halkımızdan en ufak bir şüphemiz yoktu. Ancak, şimdi anlıyoruz ki Saray sıkıştıkça, çıkarları tehlikeye girdikçe bu zehirli dile sarılıyor. Zehirli dile karşı sadece bizden değil, önümüzdeki ilk seçimde halktan da cevabını alacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
chp seyit torun

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı