1. Haberler
  2. Yenimahalle
  3. Çerkesler Nazım Hikmet’te bir araya geldi

Çerkesler Nazım Hikmet’te bir araya geldi

featured
service

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Çerkes Derneği tarafından organize edilen yıl sonu gösterisine ev sahipliği yaptı. Çerkeslerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Badin Müzik Grubu ve Elbruz Halk Dansları Topluluğu sevilen Çerkes ezgileri eşliğinde sahnelenen gösterileri ile nefesleri kesti.

Çerkes müziklerinin dans gösterileri ile hayat bulduğu geceye Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, Ankara Çerkes Derneği Başkanı Yusuf Hatuk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Bu ülkenin kardeşliğini birlikte koruyacağız”

Çerkeslerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çerkesler çok acı çekmiş bir toplumdur.Çerkes halkı, Kurtuluş savaşında olsun, Cumhuriyetin kuruluş sürecinde olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün demokratik, laik Cumhuriyetini yaşatmakta her zaman önde olmuş, bu ülkenin birlik beraberliğine ve kardeşliğine özen göstermiştir. Her etkinlikte Çerkeslerin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Çünkü bu ülke zor kurtarıldı ve Cumhuriyet zor kuruldu. Çerkeslerin tarih boyunca çektiği acıları kurtuluş sürecinde anavatan da çekti. Bu ülkenin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini ilelebet hep beraber koruyacağız. Hiçbirimiz farklı değiliz, herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit yurttaşıdır. Bu anlamlı geceyi düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Çerkes kardeşlerimizi Nazım’ın yuvasında ağırlamaktan onur duyuyorum” dedi.

Çerkesler Nazım Hikmet’te bir araya geldi
Yorum Yap