Çalışma verimini düşüren 5 neden

Çalışma verimini düşüren 5 neden

ABONE OL
Aralık 23, 2021 17:31
Çalışma verimini düşüren 5 neden
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışırken çok meşgul olduğunuzu ama aslında çok az iş bitirdiğinizi düşündüğünüz günler oldu mu? Günümüzde birçok çalışanın yapacak çok işi olduğunu düşünerek zaman eksikliğinden yakındığını ancak geçen süreç içerisinde çok az işi tamamladığını aktaran uluslararası eğitim platformu Laba eğitmenleri, bu duruma neden olan 5 temel nedeni ve zamanı daha verimli geçirmenin yollarını açıklıyor.

Yoğun iş temposu birçok çalışan için dolu ajandalar, gün boyu toplantılar ve yetiştirilmesi gereken görevler anlamına geliyor. Bu yoğun tempo içinde çalışanlar ise bazı zamanlar yeteri kadar verimli olamadıklarını ve tüm gün bir şeylerle uğraştıkları halde işin çok az bir kısmını tamamladıklarını söylüyor.

Bir iş yerinde çalışanların verimliliğinin azalmasındaki en büyük nedenlerden birinin gün içinde birden fazla dikkat dağıtıcı durumla karşılaşmak olduğuna dikkat çeken uluslararası eğitim platformu Laba eğitmenleri, çalışanların ortalama her 3 dakikada bir dikkatlerini dağıtacak bir durumla karşılaştıklarını ancak tekrardan işe odaklanmak için 23 dakika harcadıklarını aktarırken, bu duruma neden olan diğer etkenleri ve iş yerinde daha verimli olmanın yollarını paylaşıyor.

Laba eğitmenleri tarafından paylaşılanlara göre; 

1. Çalışanlar öncelik belirlemekte zorlanıyor. 

2. Çalışanların dikkati internette ve sosyal ağlarda dağılıyor.

3. Birden fazla görevle aynı anda ilgilenmek verimliliği düşürüyor.

4. Çalışanlar hızlı olmayı verimliliğe tercih ediyor.

5. Üretkenliğin hemen gerçekleşmesini beklemek çalışanları hataya sürüklüyor. 

 

 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.