fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Büyükşehir’den dış ilçelere 85 milyon TL

Büyükşehir’den dış ilçelere 85 milyon TL

Büyükşehir Belediyesi, dış ilçe belediyelerinin kendi bölgelerindeki bazı çalışmaları yerinde ihale edebilmeleri için 85 milyon TL’lik kaynak aktarımında bulunacak. Mecliste oybirliği ile alınan kararın ardından Büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasındaki protokoller imzalanmaya başlandı.

Büyükşehir Belediyesi, dış ilçelerde yapacağı inşaat, park bakım-onarımı, aydınlatma ve köy konağı gibi çalışmalar için yeni bir yöntem izleyecek. Bu çalışmalar kapsamında daha önce ilçeler için ihaleyi kendisi yapan Büyükşehir, ilçe belediyeleriyle imzalayacağı işbirliği protokolü ile bu belediyelere ihale üzerinden kaynak aktararak işlerin yerinden yürütülmesini sağlayacak. Karar bu ayki Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alındı. Bu doğrultuda Nallıhan, Güdül, Akyurt, Beypazarı, Kalecik, Kızılcahamam, Ayaş, Şereflikoçhisar, Kahramankazan, Elmadağ, Bala, Çubuk, Evren, Haymana ve Çamlıdere belediye başkanlıklarıyla protokol imzalayacak olan Büyükşehir, bu belediyelere KDV hariç toplamda 85 milyon TL kaynak aktarımında bulunacak.

İŞLERİ YERİNDE ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken işlerin ilçe belediyelerince yürütüleceğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna yeni yöntemin gerekçesini şöyle anlattı:
“Yerinde takiple işin daha sağlıklı olması noktasında, taşradaki belediyelerimizin denetiminin sağlıklı olacağını düşünerek maddi destek veriyoruz. Biz oraya gidip yaptığımız zaman 5 lira harcayacaksak taşradaki kardeşlerimiz bunu 4 ya da 3.5 liraya da mal edebilecek. Bu parayı o belediyelere vererek Büyükşehir Belediyesi olarak yapmamız gereken işleri yerinde çözmüş olacağız. Hem taşra ilçelerimizdeki ticareti de artırmış olacağız. Oradaki işçiliği de esnafı da geliştirmiş olacağız. Yapıldıkça istihkakları verilecek, ‘ben bu parayı verdim işi rast gelsin’ gibi bir şey olmayacak.”

Çamlıdere ve Şereflikçohisar Belediyeleri de kendilerine aktarılacak kaynakla kendi ihalelerini yapmalarını öngören işbirliği protokolünü imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı