1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Büyükşehir Akademi Liselerde ön kayıt dönemi

Büyükşehir Akademi Liselerde ön kayıt dönemi

featured
service

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ödüllü gençlik projesi Kılavuz Gençlik’in, her yıl güz dönemi başında gerçekleştirdiği ön kayıt dönemi başladı.

Büyükşehir’in desteğiyle hayata geçirilen Akademi Liseler, 9 ilçede 11 merkezde faaliyet gösteriyor. Bu liselerde, lise ve mezun öğrencilere ücretsiz olarak okula destek, sınavlara hazırlık ve sosyal eğitim programları sunuluyor. Ön kayıtlar, 2024-2025 eğitim öğretim güz dönemi için haziran ayında başladı ve 9 Haziran’a kadar devam edecek.

Büyükşehir Akademi Liselerde ön kayıt dönemi 1

Öğrenciler, sınavlara hazırlanmalarına katkı sunmak amacıyla MEB standartlarına uygun eğitimler alabilecekleri bu liselere büyük ilgi gösteriyor. Başvurular, Kılavuz Gençlik’in internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Akademi Liseler, gençlere eğitim alanında ücretsiz hizmet sunan bir adres olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde birçok gence rehberlik hizmeti sunan bu liseler, özellikle mezun destek programı ve okula destek başarısıyla dikkat çekiyor. Ön kayıt sınavları 12-13-14 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek ve yeni eğitim dönemi 24 Eylül Salı günü başlayacak.

Büyükşehir Akademi Liselerde ön kayıt dönemi