Bursa’da özel velilere meslek kursu

Bursa’da özel velilere meslek kursu

ABONE OL
Aralık 3, 2021 09:32
Bursa’da özel velilere meslek kursu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’da özel eğitim öğrencilerinin velileri, çocuklarının eğitim gördüğü okullarda halk eğitim merkezleri tarafından açılan meslek kurslarında kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bilgi ve beceriler kazanıyor.

BURSA (İGFA) – Bursa’da halk eğitim merkezleri tarafından özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitim gördüğü okul/kurumlar ile gerekli planlamalar yapılarak, zorunlu öğrenim çağı dışına çıkmış özel eğitim ihtiyacı olan tüm bireyler ile bu bireylerin velilerinin talepleri doğrultusunda kurslar açıldı. Hayat boyu öğrenmeye katılım ve yaygın eğitim hizmetlerine erişimin sağlanmasına yönelik açılan kurslara devam eden özel eğitim ihtiyacı olan tüm bireyler ve bu bireylerin velileri, açılan meslek kurslarında kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bilgi ve beceriler kazanıyor.   

Bu kapsamda, Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Okulunda özel eğitim alan öğrencilerin velilerine yönelik Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde geleneksel el sanatları ve yağlı boya resim alanlarında kurslar açıldı. Öğrenciler okulda eğitimlerine devam ederken, öğrenci velileri de meslek kurslarında eğitim alıyor. Velilerin talepleri doğrultusunda açılan kurslarla öğrenci velilerinin toplumsal yaşama katılımlarının artırılması, kişisel gelişimlerinin sağlanması hedefleniyor.

Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Okulunda açılan kurs merkezini ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, kursiyerlerin sınıflarına konuk oldu. Ziyarette Yıldırım İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Murat Ecer ve Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürü A. Celal Elmas da yer aldı.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.