fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
“BİRLİK OLMAYI UNUTTUK”

“BİRLİK OLMAYI UNUTTUK”

Filistin 48 Toprakları İslami Lideri Şeyh Raed Salah, beraberindeki heyetle birlikte Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ı ziyaret etti. Ayantaş islam dünyası olarak birlik olmayı unuttuğumuzu dile getirdi.

Şeyh Salah’a “Mirasımız Derneği” Genel Başkanı Muhammed Demirci ve Hasan Hüseyin Karaoğlu da eşlik etti.
“MESCİD-İ AKSA’YI YIKMAYI PLANLIYORLAR”
Şeyh Raed Salah, Başkan Ayantaş ile sohbetinde Türkiye’nin İslam ülkeleri içinde farklı bir noktada olduğunu belirterek “Osmanlı Devleti İslam’ın günümüze kadar taşınmasında en büyük görevi üstlendi. Türkiye Cumhuriyeti de aynı şekilde İslam dünyasına hizmet ediyor. Ancak İsrail’in bölgedeki politikası bizleri zor durumda bırakıyor. Uzun dönemde planladıkları Mescid-i Aksa’yı yıkma projesini adım adım uygulamaya çalışıyorlar. Gün içinde belirli saatlerde Mescid-i Aksa’ya giriş yapabiliyoruz. Ancak bu süre çok kısıtlandı. Yine polis müdahalede bulundu. Bu sıkıntılardan kurtulmak için Türkiye’nin desteğini alacağımızı umuyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan “İstanbul’un geleceği, Kabe’nin ve Mescid-i Aksa’nın geleceğine bağlıdır” dedi. Bu bizim için çok değerli bir düşünce. Bu desteğin devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.
“BİRLİK OLMAYI UNUTTUK”

Başkan Ayantaş ise düşüncelerini misafirlerine “İslam dünyası olarak bizler bir şeyi unuttuk; birlik olmayı. Eskiden Müslümanlar birbiri için her şeyinden vaz geçerdi. Şimdi ise herkes kendi derdine düştü. Bir umursamazlık var. Sizlerin durumunu haberlerden aldıkça bizler de çok üzülüyoruz. Her gün sizler için dualar ediyoruz. Allah sizin ve bizim, hepimizin yardımcısı olsun.” Cümleleriyle aktardı.

Bu sohbetin ardından misafirlerin Akyurt ile ilgili bilgi almak istemesi üzerine Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “İlçemiz 10 yıl önce 8 bin nüfusa sahip iken, günümüzde sanayi ve altyapının tamamlanmasıyla bir şehir görünümüne kavuştu. Dünyada tanınan Türk mobilya firmalarının çoğu, bizim ilçemizde faaliyet gösteriyor. Sanayi bölgesi olarak da yakın gelecekte Ankara’nın en büyük bölgesine sahip olacağız. İhracatçı firmalar yatırımlarla bölgemizi daha da büyütecektir” dedi.

Ziyaretin ardından Başkan Ayantaş misafirlere Kur’an-ı Kerim, Akyurt Kitabı ve duvar saati hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

YSN_9864_resize YSN_9853_resize

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı