Bebeklikten gençliğe BES’li bir nesil yetişiyor

Bebeklikten gençliğe BES’li bir nesil yetişiyor

ABONE OL
Kasım 5, 2021 09:36
Bebeklikten gençliğe BES’li bir nesil yetişiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM)verilerine göre 18 yaş altı BES’li sayısı 90 bine, bu kategorideki fon tutarı da 90 milyon TL’ye ulaştı.

ANKARA (İGFA) – Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, 18 yaş altı segmentinin en iddialı birkaç oyuncusundan biri olduklarını belirterek, ailelerin teveccühünün artarak devam ettiğini söyledi.

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerine göre Ekim ayı itibarıyla 90 bin katılımcıya ulaşan bu kategoride, Katılım Emeklilik olarak 18 yaş altı BES katılımcı sayımız 8 bini bulduğunu ifade eden Sincek, bunların fon tutarının 4 milyon TL’yi geçtiğini söyledi.

Ailelerin geleceğe yatırım yapmanın en güvenilir adresi olarak BES’i gördüğünü ifade eden Sincek, “Kısa sürede sıfır yaş grubundan 5 bin 900 katılımcı olması da bunun göstergesi. Sıfır yaş grubunda bizim de 500 civarı katılımcı bebeğimiz var. Bebeklikten ilk gençlik yıllarına kadar uzanan geniş skaladaki binlerce çocuk ve gencimiz için BES sayesinde gelecek daha kolay olacak” diye konuştu.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.