fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2812
  %0,14
 • EURO
  10,0165
  %0,11
 • ALTIN
  484,74
  %0,45
 • BIST
  1.428
  %0,54
Başkanlardan Ortak Karar

Başkanlardan Ortak Karar

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bahçelievler 7. Cadde’nin trafiğe kapatılması süreciyle ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile görüştü.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bahçelievler 7. Cadde’nin yayalaştırılması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Alper Taşdelen, sürecin olumlu bir biçimde devam ettiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

Ankara’nın kent merkezi niteliği taşıyan bölgelerini çöküntü alanı olmaktan çıkarıp cazibe merkezi haline getirmemiz gerekiyor. AVM’lere sıkıştırılan kentlerin tarihini, coğrafyasını kenti kent yapan özelliklerini o kentte ikamet eden insanlar yaşayamıyor. Kent sokakları, caddeleri ile yaşar. Sokaklara ve caddelere yaşamı tekrardan döndürmek, tekrardan hayatı bu alanlarda canlandırmak için çalışmalar yapıyoruz.

“SÜRECİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tuna da, Bahçelievler 7. Cadde’nin yayalaştırılması noktasında olumlu bir tavır içinde ve bu tavır kentimiz ve kentlimiz için memnuniyet verici bir durum. Kendisiyle bu konuda en son yaptığımız görüşmede belli konularda uzlaşmaya vardık. Sürecin sağlıklı, katılımcı ve demokratik işlemesi için sivil toplum örgütlerinden, meslek kuruluşlarından, odalardan, üniversitelerden görüş isteyeceğiz ve süreci birlikte yürüteceğiz.

“KARARI HALK VERECEK”

İlk etapta Çankaya ve Büyükşehir Belediyeleri olarak ortak çalışma ekipleri oluşturacağız. Oluşturulan çalışma ekipleri trafik akışından otopark sorununun çözümüne, çevre düzenlemesinden oturma alanlarına kadar her konuda farklı kesimlerden görüş ve düşünceleri aldıktan sonra bir proje ortaya koyacak ve biz bu projeyi referanduma götürüp halkımızın onayına sunacağız. Bütün bu süreç, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve toplumun tüm kesimlerinin karşılıklı anlayış, dayanışma, işbirliği ve katılımcılık modeli ile sürdürülecek. Kararı yine halkımız referandumla verecek. Referandumda daha somut bir projeyi halkımıza sunmak istiyoruz. Bu nedenle projeyi ve çözüm önerilerini iki belediye olarak oluşturup referanduma öyle gideceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı