fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4795
  %1,02
 • EURO
  10,2821
  %1,17
 • ALTIN
  508,69
  %0,39
 • BIST
  1.454
  %-0,45
Başkan Çetin Öğrencilere Karne Dağıttı

Başkan Çetin Öğrencilere Karne Dağıttı

Pursaklar’daki binlerce öğrenci 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sömestr tatilinde karne heyecanı yaşadı. Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara ve Belediye Başkanı Selçuk Çetin de bu heyecana ortak olup Gümüşoluk İlkokulu’nda öğrencilere karne dağıttı.

Pursaklar Gümüşoluk İlkokulu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, karne dağıtımı ile son buldu. Karne törenine Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, okul müdürü, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrencilere karnelerini dağıtan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Cehaletten kurtulmanın tek yolu okumaktır. Elimizden geldiği kadar eğitime destek verdik. İstedik ki herkes okusun. Çünkü Rabbim ‘Oku’ diyor. Başarılar diliyorum. Rabbim yüzünüzden tebessümü eksik ettirmesin ” dedi.

Kaymakam İhsan Kara da yaptığı konuşmada “Karne hayatın her şeyini anlatmaz. Sosyal zekâ, duygusallık, feraset ve basiret de gerekiyor. Bunları öğretmenlerimizin öğretmesi gerekiyor. Bütün eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Okullarımıza verdiği destekten dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Öğrencilerin karne sevincini paylaşan ilçe protokolü, çocuklara karnelerini ve başarı belgelerini vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. Renkli görüntülerle başlayan karne töreni, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemini başarıyla tamamlayan öğrencilerin mutluluğu ile sona erdi.

Nezaket Elçileri ilk karnelerini aldı
Türkiye’nin ilk ve tek projesi olan Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulu öğrencileri de ilk karnelerini Başkan Çetin’in elinden aldı. Pursaklar Belediyesi Yavuz Sultan Selim Nezaket Okulundaki karne törenine de katılan Başkan Selçuk Çetin, minikleri tebrik edip ilk karnelerini verdi. İlk defa karne almanın mutluluğunu yaşayan 4-6 yaş arası çocuklar günün anısına Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ile hatıra fotoğrafı çektirterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı