1. Haberler
  2. Pursaklar
  3. Başkan Çetin, İtiraz Etti: Pursaklar Katlı Kavşak Projesi Askıya Alındı

Başkan Çetin, İtiraz Etti: Pursaklar Katlı Kavşak Projesi Askıya Alındı

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Pursaklar bölgesinde yıllardır beklenen ve büyük bir ihtiyacı gidermesi planlanan “Pursaklar 1566. Cadde Özal Bulvarı Kesişimi Katlı Kavşak Yapım İşi”ni Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in yoğun itirazları sonucu askıya aldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Şube Müdürlüğü, Ankara Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ve Pursaklar Bölge Trafik ekiplerince sahada yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenen kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar, Pursaklar Belediye Başkanının yoğun itirazları nedeniyle geçici olarak askıya alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, ” Hemşehrilerimiz tarafından yapımı yıllardır beklenen ve bölgede büyük ihtiyaç haline gelen “Pursaklar 1566. Cadde Özal Bulvarı Kesişimi Katlı Kavşak Yapım İşi” kapsamında kapatılacak yol ve alternatif güzergâhlara Cumhurbaşkanlığı Koruma Şube Müdürlüğü, Ankara Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ve Pursaklar Bölge Trafik ekiplerince sahada yapılan değerlendirmeler sonucunda karar verilmiştir. Belediyemiz bu kararı harfiyen uygulamıştır.

İlçeye değer katacak ve kronik sorunları çözecek bu büyük projenin geçici sıkıntılarının olması doğal bir durumken bazı yolların kapatılmasına Pursaklar Belediye Başkanı yoğun itirazlarda bulunmuştur.

“Pursaklar 1566. Cadde Özal Bulvarı Kesişimi Katlı Kavşak Yapım İşi” Pursaklar Belediye Başkanının yoğun itirazları nedeniyle, kendisinin bize ileteceği alternatif bir güzergâh önerisi ulaşıncaya dek askıya alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Başkan Çetin, İtiraz Etti: Pursaklar Katlı Kavşak Projesi Askıya Alındı