1. Haberler
  2. Gündem
  3. Babacan’dan Refah Katliamına Sert Tepki

Babacan’dan Refah Katliamına Sert Tepki

featured
service

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail’in Gazze’nin Refah bölgesinde gerçekleştirdiği katliama ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Babacan, İsrail yönetimini savaş suçları işlemekle suçladı ve Türkiye’nin bu suçların takipçisi olması gerektiğini vurguladı.

Babacan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“İsrail Yönetimi, Filistinli kardeşlerimizin çaresizlik içinde son sığındıkları kampı da bombalayarak aylardır süren katliamlarına bir yenisini daha ekledi. Refah’tan gelen görüntülere alışmayacak; katliamı belgelemek, yaşanan acıyı duyurmak için ölü çocukların bedenlerini kameralara göstermek zorunda olan Filistinlilerin yaşadıklarını unutmayacağız. Netanyahu ve kabinesi, insanlık vicdanında tarihteki acımasız katliamcılarla birlikte anılacak, er ya da geç uluslararası yargı önünde yaptıklarının hesabını verecektir.”

Babacan ayrıca, Türkiye’nin savaş suçlarına yönelik hukuki süreci titizlikle takip etmesi ve uluslararası alanda kamuoyu oluşturmak için çalışması gerektiğini belirtti.

Babacan’dan Refah Katliamına Sert Tepki