Ankara Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yenilendi

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Parkı Kültür Merkezi ve ABB Şehir Tiyatroları binasında gerçekleştirdiği kapsamlı yenileme ve tadilat çalışmalarını tamamladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, “Küçük ve büyük salonlarımızı çatısından tabanına, ışık/ses sistemlerinden fuaye alanına kadar titizlikle yeniledik. Ankara’mızın kültür ve sanat ailesine önemli bir kazanımı daha hayata geçirdik” ifadeleriyle yapılan çalışmaları duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yenilendi 1

Yeni kültür ve sanat sezonuna hazır hale gelen binalarda; çatı, teraslar sahneler, kulisler, tuvaletler, duşlar, fuaye ortak kullanım alanları, tiyatro ışıklandırma ve ses sistemleri ile sahne sinevizyon ve perdesi yenilendi.

BAŞKAN YAVAŞ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN DUYURDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise yenilenen tiyatro salonları hakkında sosyal medya hesaplarından, “Burası Gençlik Parkı Şehir Tiyatroları… Eskimiş ve kullanılamaz gelmişti. Küçük ve büyük salonumuzu çatısından tabanına, ışık/ses sisteminden fuaye alanına kadar yeniledik. Ankara’mızın kültür ve sanat ailesine kazandırdık. Uygunluk durumuna göre özel tiyatrolar da…” notunu paylaştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yenilendi 2

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sanat Toplulukları Şube Müdürü Şenay Yılmaz, “Ankara Büyükşehir Türkiye Cumhuriyetinin 2. yüzyılında Ankara’ya yakışır bir şekilde sanat ve kültür merkezlerini yeniledi. Bir yıl boyunca iki salonumuzda çok büyük titizlikle tadilat gördü. Hem çağın ihtiyaçlarına kulak veren hem de Ankaralıların çok büyük keyifle etkinlikleri izleyebileceği bir hale geldi salonlarımız. Ankara Büyükşehir olarak yeni sanat sezonuna büyük bir çalışma ile hazırlandık” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yenilendi