fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5474
  %-0,12
 • EURO
  10,3638
  %-0,18
 • ALTIN
  510,42
  %-0,20
 • BIST
  1.438
  %-0,34
Altınok: Hedefi Olmayan Başarılı Olamaz

Altınok: Hedefi Olmayan Başarılı Olamaz

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Taha Akgül Spor Salonu`nda 74 ilden 682 kulübün katıldığı, bayanlarda 1360, erkeklerde 1496 sporcunun yer aldığı Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nın açılış törenine katıldı. Altınok, “Hedefi olmayan başarılı olamaz. Koşmadan, yorulmadan başarıya ulaşmak mümkün değildir. Sağlıklı toplumun altyapısı spordur” dedi.

ŞAMPİYONADA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Taha Akgül Spor Salonu`na kurulan 10 kortta gerçekleşen Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları seçmeleri niteliği taşırken, açılış törenine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu, federasyon yöneticileri, kulüp idarecileri ve antrenörleri ile sporcular katıldı.

Şampiyonada 2005, 2006 ve 2007 doğumlu gençler mücadele ederken, açılış töreninde salondakilere hitaben konuşan Başkan Turgut Altınok, “Gençler Ankara’mıza, Keçiören’imize hoş geldiniz. Türkiye’mizin birçok ilinden Başkent’imize gelen sporcularımızın ailelerine, antrenörlerine, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Ankara İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, şampiyonada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

UYUŞTURUCUDAN UZAK DURMANIN YOLU SPORDUR

Avrupa ve Dünya Şampiyonaları yolunda gençlere başarı temennisinde de bulunan Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sevgili gençler, kendinize bir hedef koyuyorsunuz, hedef olmadan başarı olmaz. Sağlıklı toplumun altyapısı da spordur. Uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklardan uzak durmanın yolu da spordan geçmektedir. Hastaneye en az gidenler yine spor yapanlardır. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ diyor. Bu anlamda bu güzel turnuvanın gençlerimize, geleceğimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah ülkemizin ve milletimizin desteğiyle buradaki gençlerimiz bayrağımızı yurtdışındaki müsabakalarda da dalgalandırmanın onurunu ve gururunu yaşayacaklardır.”

ŞAHİN: HEDEFİMİZ, DÜNYANIN HER TARAFINDA TÜRK MİLLETİNİ TEMSİL ETMEK

Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin ise, Türkiye’nin taekwondo branşında dünyada iyi bir konumda olduğunu hatırlatarak, “Hedefimiz dünyanın her tarafında Türk milletini temsil etmek ve bayrağı dalgalandırmaktır. Öncelikli hedefimiz budur. Türkiye Taekwndo Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ile bugün dünyada en başarılı federasyonlardan biridir” dedi.

Madalya töreninin açılışında konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu da sporcu gençlere başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı