fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3634
  %1,01
 • EURO
  10,1469
  %0,59
 • ALTIN
  493,22
  %0,84
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Altınok Engelli Çocukların Sevincine Ortak Oldu

Altınok Engelli Çocukların Sevincine Ortak Oldu

Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi tarafından Kartaltepe Kent Ormanı’nda düzenlenen ‘Engelsiz Oyunlar ve Piknik’ organizasyonuna katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, engelli çocukların sevincine ortak olurken, “Bu çocuklarımızın hepsi birer çiçek ve melek, onlar aileleri için bir imtihandır, onlara sahip olmanın da Allah katında mükâfatı büyüktür” diye konuştu.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Engelli Danışma Merkezi’nden hizmet alan çocukların ve ailelerinin katıldığı etkinlikte her bir çocukla ayrı ayrı ilgilenen Başkan Turgut Altınok, onların coşkularına ortak olarak danslarına da katıldı.

“MELEKLER ORDUSU İLE YÜRÜYORUZ”

Fotoğraf ricalarını da kırmayan Altınok, kendisine sevgi gösterisinde bulunan çocuklarla birlikte Kartaltepe Kent Ormanı’nda kısa bir yürüyüş gerçekleştirerek, “Melekler ordusu ile yürüyoruz” ifadesini kullandı. Serbest stil, kurbağalama ve sırtüstü yüzmede Türkiye şampiyonu olan down sendromlu Furkan Recep Aygar (22) ile kısa süreli sohbet eden Altınok, “Spora ara verme ve bizleri başarılarında gururlandırmaya devam et” dedi.

“BAŞKANIMIZ TURGUT ALTINOK’TAN ALLAH RAZI OLSUN”

Etkinlikten önce Çanakkale Anıtı’nı da gezen çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik liderleri ve gönüllüleri ile birlikte açık hava oyunları oynayarak gönüllerince eğlendiler. Yüz boyama etkinliğine katılan, çeşitli parkur oyunları ile becerilerini konuşturan çocuklar, açık havada müzik eşliğinde bol bol dans ettiler. Bu etkinliklerin çocukları için bir terapi görevi gördüğünü belirten aileleri de, “Başkanımız Turgut Altınok’tan Allah razı olsun, her zaman arkasındayız. Çocuklarımız burada yaşıtlarıyla sosyalleşip dört duvar arasında kalmaktan kurtuluyorlar, enerjilerini atıp, dostluklar ediniyorlar. Bizler de kader birliği yaptığımız diğer ailelerle bir araya geliyoruz” sözleriyle ortak duygularını ifade ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı