fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,0580
  %0,63
 • EURO
  9,6752
  %0,72
 • ALTIN
  460,38
  %1,38
 • BIST
  1.408
  %0,03
“Bu büyük milleti dize getiremeyecekler”

“Bu büyük milleti dize getiremeyecekler”

Akyurt Halkı Afrin operasyonuna destek için bugün mehter takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’nda konuşma yapan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Afrin’de savaşan askerlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek için bir araya geldik” dedi. Akyurt Kaymakamı Osman Altın ise, “Bu büyük milleti dize getiremeyecekler” ifadelerini kullandı. 

Afrin Operasyonu kapsamında emniyet güçlerine destek olmak amacıyla bugün mehter takımı eşliğinde büyük bir katılımla, Şehitlik Anıtında başlayan yürüyüş Cumhuriyet anıtında son buldu. Yürüyüşe yoldan geçen araçlar kornalarıyla, vatandaşlar ise akışlarıyla desteklerini gösterdi.

“YALNIZ DEĞİLLER”
Yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda açıklama yapan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, “Bu katılımlarınızdan, birlikteliğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Cephede savaşan askerlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmemek için buradayız. Türkiye’nin her yerinde yapılan bu yürüyüşler ve Akyurt’ta bugün bu sahne gerçekten bizleri duygulandırıyor. Dünyada bir tek bizim milletimiz, toprakları için gerekirse canını feda edecek kadar vatanseverdir.” dedi.

“BU MİLLETİ DİZE GETİREMEYECEKLER”
Akyurt Kaymakamı Osman Altın ise “Bugün vatanın bölünmezliği ve vatanın bekası için Afrin’de gerçekleştirmiş olduğumuz Zeytin Dalı Harekatına destek olmak için bir araya geldik. Dünyaya nizam veren Türk ordusu hürriyet için, istiklal için, eşitlik için ve insanlık için bugün Afrin’de beka mücadelesi veriyor. Daha önce hepinizin bildiği gibi, Celabrus’ta, El-bab’ta bu operasyonları gerçekleştirdik ve ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşimiz kendi topraklarına yerleşti ve şu anda huzur içinde yaşamaktalar. Yine Afrin’de teröristleri uzaklaştırdıktan sonra ülkemizde bulunan yaklaşık 350 bin Afrinli kendi topraklarına yerleştirilecek. Bizler büyük bir milletin evlatlarıyız ve bugün bu manzarayla bir kez daha Akyurt’ta teyit ettik, hep birlikte gösterdik. İnşallah bu büyük milleti dize getiremeyecekler, biz bir ve beraber olduğumuz sürece bu vatanı, bu toprakları, Türkiye Cumhuriyetini hiçbir güç parçalayamayacak, bölemeyecektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından şehitlerimiz, gazilerimiz ve Afrin’de mücadele eden askerlerimiz için dualar edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı