fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5082
  %-0,04
 • EURO
  9,0038
  %-0,14
 • ALTIN
  409,96
  %0,01
 • BIST
  1.538
  %0,46
42 ÇİFTÇİYE 8 BİN FİDAN

42 ÇİFTÇİYE 8 BİN FİDAN

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı tarafından Akyurt’ta Ankara Armudu dağıtımı yapıldı.

9 Mayıs 90 Caddesi’nde bulunan belediye binası önünde düzenlenen törene Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve Ankara Armudu fidanı almak için müracaat eden çiftçiler katıldı.
42 ÇİFTÇİYE 8 BİN FİDAN
5 bin metrekare ve üzeri arazisi olan ve armut yetiştirmek isteyen 42 çiftçi, Akyurt Belediyesi’ne başvuru yaparak 200 ila 300 arasında değişen sayılarda Ankara Armudu fidanına sahip oldu. Toplam dağıtılan armut fidanı rakamı ise 8 bin olarak açıklandı.
“HER İLÇEDE BİR PROJE”

Özgür Güven çiftçilere hitaben yaptığı konuşmada “Büyükşehir Belediyesi olarak Çubuk’ta vişne, Kalecik’te ceviz fidanı dağıttık. Akyurt’ta ise Ankara Armudu fidanı dağıtıyoruz. Buradan sonra da Sayın Melih Gökçek’in talimatıyla her ilçede bir proje gerçekleştireceğiz. Başka projelerde de sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.
TOPLAM 16 BİN FİDAN DAĞITILDI

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş da konuşmasında “Değerli hemşehrilerim, büyükşehir belediyelerinde özel idarenin görevleri büyükşehir ve ilçe belediyelerine geçmiş durumda. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte bugün burada Ankara Armudu fidanı dağıtma projesini gerçekleştiriyoruz. 8 bin adet fidanı bugün sizlere dağıtacağız. Ankara Kalkınma Ajansı ile birlikte 2013 yılında Ankara Armudu projesi yaparak 8 bin fidan dağıtmıştık. Bugün de 8 bin fidan dağıtacağız. Böylece bölgemizde 16 bin adet fidan dikilmiş olacak. İnşallah Akyurt’umuz önümüzdeki yıllarda Ankara’nın armut deposu olacak. Ülkemizin üreten bir ülke olması ve meyvecilik sektörünün gelişmesi için önemli bir proje bu. Bunun neticesini almaya başladığımızda, üretim çoğaldığında ise ticaretin yapılabilmesi, üretilen armudun korunması için soğuk hava deposu yapma projemiz de mevcut. Yalnızca Ankara Armudu değil, diğer ağaç fidanları ve bitkilerle ilgili eğitimlerimiz de devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek aramızda olacaktı ancak önemli bir program sebebiyle bizimle olamadı. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Akyurt Belediyesi’ne başvurularını yapan çiftçilerimize fidanlarını Başkan Ayantaş, Özgür Güven ve İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit verdi.

DSC_3051 DSC_3004

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı