fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,0899
 • EURO
  9,5585
 • ALTIN
  495,44
 • BIST
  1,1812
15 yıllık destek öyküsü

15 yıllık destek öyküsü

Mamak Belediyesi, evlerinde yemek hazırlama imkanı olmayan yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşların evlerine sıcak yemek servisi yapıyor.
Bu kapsamda Mamak Belediyesi, üç engelli bireye sahip Yalçınkaya ailesine 15 yıldır yemek ve sağlık hizmeti desteği veriyor. İki kardeş, yakın zamanda hayata veda ederken şimdi tek kalan 47 yaşındaki Songül Yalçınkaya ve yanındaki yeğeni için bu hizmet aralıksız sürdürülüyor. Belediyenin sosyal belediyecilik yönünü ön plana çıkararak vatandaşlara hizmet ettiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “İlçemizin yaklaşık 7 yüz bin nüfusu var. Ama yaşlı ve dar gelirli vatandaşlarımız da var. Biz bu nedenle dar gelirli, yaşlı veya kimsesiz vatandaşımızın evlerine sıcak yemek ulaştırıyoruz. Son yaşanan salgın nedeniyle bu görevimiz hayati bir önem taşımaya başladı. Vatandaşlarımızın da etraflarındaki yaşlı ve kimsesiz büyüklerimize destek olmalarını bekliyoruz. Bir yardımda bulunma imkanları yoksa bile bizlere bildirmelerini rica ediyoruz. Bunu Allah rızası için sosyal devlet anlayışı içinde sosyal belediyeciliğin vermiş olduğu görev gereği de hiç yorulmadan kapı komşularımıza bu görevimizi yapıyoruz” dedi.

Bizi yükten kurtarıyorlar
Mamak Bahçeleriçi Mahallesi’nde yaşayan Songül Yalçınkaya (47) ve iki erkek kardeşi, çocuk felci nedeniyle küçük yaştan itibaren engelli olarak yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldı. Anne ve babaları da küçükken vefat eden üç kardeşe uzun yıllar babaanneleri baktı. İki erkek kardeşten birisi iki yıl önce, diğeri ise üç ay önce vefat etti. Tek kalan Songül Yalçınkaya’ya şimdilerde yanına yerleşen yeğeni Hatice Aydoğan bakıyor. Mamak Belediyesi ise zorlu bir hayat öyküsüne sahip olan aileye 15 yıldır aralıksız yemek ve sağlık hizmeti desteği veriyor. Çocuklarıyla birlikte halasının yanına yerleşen Hatice Aydoğan, yaklaşık 5 yıldır engelli halası Songül Yalçınkaya ile birlikte yaşadıklarını söyledi. Mamak Belediyesi’nin desteği sayesinde büyük bir yükten kurtulduklarını belirten Aydoğan: “Babamlar 7 kardeşler. 2 amcam ve halam çocukken geçirdikleri çocuk felci nedeniyle engelli olmuşlar. O zaman hastaneye götüren olmamış bu durumda kalmışlar. Bir amcam iki yıl önce diğer amcam üç ay önce vefat etti. Anne ve babaları da vefat ettiği için uzun yıllar babaanneleri baktı o da vefat etti. Diğer 4 kardeşi başka şehirlerde yaşıyor. 4 sene ablam baktı evlenince gitmek zorunda kaldı. Şimdi 5 yıldır ben bakıyorum. Mamak Belediyesi’nden de düzenli yemek geliyor, Allah razı olsun bizi yemeksiz bırakmıyorlar. Belediyeden yemeğin yanı sıra evde sağlık hizmeti de alıyoruz. Ekipler geliyor hasta olduğu zaman muayene ediyorlar. Bez ve diğer ihtiyaçları için rapor çıkarılması konusunda yardımcı oldular. Düzenli kontrol de ediyorlar. Her aradığımızda geliyorlar 15 yıldır aralıksız yemek veriliyor, bizi büyük bir yükten kurtarıyorlar” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
mamak

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı