SİZ DE YAZIN...

Yasak kalkmadı yola devam

Yasak kalkmadı yola devam

reklam

Sarı-lacivertli ekipten yapılan yazılı açıklamada, vergi ve SSK konusunun sorunsuz şekilde çözüldüğü, bazı eski oyuncuların alacaklarının tamamını istediği için sorunun aşılamadığı belirtildi.

TFF Birinci Futbol Lig takımlarından MKE Ankaragücü, transfer yasağını kaldıramadı. Ankaragücü Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, transfer yasağının, “geçmiş dönemde sarı-lacivertli kulüpte forma giyen bazı oyuncularla alacakları konusunda anlaşma sağlanamadığı, oyuncuların genelinin alacaklarının tamamını istemesinin transferin açılmasının önünde engel teşkil ettiği” gerekçesiyle kaldırılamadığı belirtildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Vergi ve SSK konusunu sorunsuz çözüme kavuşturmamıza rağmen kulübümüzden alacağı olan eski oyuncularla tüm girişimlerimize karşın anlaşma sağlanamamıştır. Oyunculara bir kısım ödeme yapıp kalan alacakları için sezon sonuna ödeme planı teklif edilmesine rağmen, oyuncuların genelinin, alacaklarının tamamını istemesi transferin önündeki engelin kaldırılmasını imkansız kılmıştır.
Teknik direktörümüzle yapmış olduğumuz görüşme çerçevesinde, ortak bir karar alınmış, bu karar doğrultusunda da mevcut kadromuza karşı ligin ikinci yarısındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmeden transfer yapılmaması yönünde fikir birliğine varılmıştır.”

TEMSİLCİ ÜYELİĞE İKİ BAŞVURU

Yönetim Kurulu açıklamasında ayrıca, ‘Şimdi Tam Zamanı’ sloganı ile bin TL karşılığında ‘Temsilci üye’ olmak isteyen herkese çağrı yapıldığı hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi: “İlk etapta, 10 bin temsilci üye hedeflenerek elde edilecek gelirin, transfer yasağının kaldırılması ve kadroya yapılacak takviyelerde kullanılacağını duyurmuştuk. Gelinen noktada yalnızca iki kişinin ‘Temsilci Üye’ olması, bizi ziyadesi ile üzmüştür. Hedeflediğimiz 10 bin temsilci üye, kulübümüzü ekonomik olarak rahatlatır, transferin önündeki engelin kaldırılması adına da ciddi bir kaynak oluşturur düşüncesindeydik. Yönetim olarak, teknik ekip ve oyuncu kadromuza güveniyor, sezon sonunda bu ekibin Ankaragücü’nü hedeflediği yere getireceğine inanıyoruz. Taraftarlarımız ve camiamızdan hassasiyetle teknik ekip ve futbolcularımıza destek olmalarını istiyoruz. Her zaman 12. adamımız olarak nitelediğimiz taraftarlarımız skor ne olursa olsun yalnızca takımlarına destek olsunlar. Unutulmasın ki bu kadro, bu ekip ve oluşan birliktelik takımımızın ilk yarıyı lider bitirmesine yol açtı.

DOKA VE DIENG GİTTİ

Ankaragücü, ara transfer dönemi öncesinde, 3 oyuncusu; Doka, Dieng ve Mele ile yollarını ayırdı. Sezon başında transfer edilen ancak futbol federasyonu takım listesine yazılmayan, Tisdell ile Kibong bu dönemde takıma döndü.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-03-23 01:32:25
2019-03-14 11:39:48
Resul: Aslannn
2019-03-14 11:38:47
2019-03-14 11:37:48