SİZ DE YAZIN...

“Türk Dünyası’nın Başkenti Ankara”

“Türk Dünyası’nın Başkenti Ankara”

reklam

Kahramankazan Belediyesi ve Ankara Kulübü Derneği tarafından Ankara’nın başkent oluşunun 95’inci yıl dönümü dolayısıyla anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. 5-13 Ekim Uluslararası Başkent Ankara Haftası etkinlikleri kapsamında “Türk Dünyasının Başkenti Ankara” konseri düzenlendi.

Kahramankazan Belediyesi’nin ev sahipliğinde Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen konsere Kahramankazan Belediye Başkanı lokman Ertürk, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özarslan, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Ankara Kulübü Seymenlerinin gösterileriyle başlayan konserde Balkanlar ve Türk Dünyası’ndan gelen sanatçılar hem kendi dillerinde, hem de Türkçe olarak şarkılar söyledi, şiirler okudu, yöresel dans gösterilerini sundu. Salondaki izleyiciler de sanatçılara alkışlarıyla tempo tutarak destek verdi. Konser günün anısına plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Etkinliğin sonunda Türk Dünyası’ndan gelen bazı sanatçılar Başkan Ertürk’e yöresel kıyafetlerinden hediye etti.

Başkan Ertürk, etkinlik kapsamında Balkanlardan ve Kafkaslardan gelen sanatçıları Kahramankazan’da ağırlamaktan onur ve mutluluk duyduklarını belirterek, “Bugün onların sayesinde görsel bir şölen yaşadık. Kendileriyle olan gönül köprülerimizle daima onların yanında olduğumuzu bir kez daha burada belirtmek isterim” dedi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Özarslan da, Ankara tarihinde üç önemli olayın yer aldığını belirterek, bunların Atatürk’ün Ankara’ya gelişi, Ankara’nın Başkent oluşu ve Atatürk’e hemşehrilik beratının verilmesi olduğunu söyledi. Özarslan, Kahramankazan’da başlayan konserlerin Çamlıdere ve Yenimahalle’de düzenlenecek etkinliklerle de devam edeceğini kaydetti.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-03-23 01:32:25
2019-03-14 11:39:48
Resul: Aslannn
2019-03-14 11:38:47
2019-03-14 11:37:48