DOLAR 9,27120.1%
EURO 10,7440-0.05%
ALTIN 525,12-0,22
BITCOIN 5804902,53%
Ankara
13°

PARÇALI BULUTLU

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yorumlarım

Sayın , Profil bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz

Yorumlarım

Onaylandı. 18 Ekim 2021
Hükümetten yüksek kiralara yeni formül!

İstanbul'da ve bazı şehirlerde enflasyon ve artan inşaat maliyetleri öne sürülerek kiralar şişirilmektedir.Konu enflasyon ve artan inşaat maliyetleri ile ilgili olsaydı bütün şehirlerde kiraların yüksek oranda artması söz konusu olabilirdi.Oysa emlak ilan sitelerinde de görüldüğü gibi bazı şehirlerde aynı dairenin kirası bazen birkaç gün içinde artırılmakta ve fiyatlarla oynanmaktadır.Diğer taraftan emlak komisyoncularının daha önce evine kiracı bulmak için kendileriyle anlaşması olmayan ev sahipleriyle dahi görüşerek "şu an sizin aldığınız kira çok düşük kalıyor, kiracınızı çıkarırsanız evinizi şu kadardan kiraya verebiliriz" vb. ifadelerle mevcut kiracıları evlerinden çıkarttırmaya çalıştıkları, emlakçıların kendi aralarında anlaşarak kira ücretlerini yukarı çektiği gibi iddialar dolaşmaktadır. Hatta emlakçıların ellerindeki kiralık daireleri kasten gizledikleri ve bir nevi kiralık daireleri kara borsaya düşürdükleri dahi iddia edilmektedir.Emlakçı dairenin fiyatı düşük de olsa yüksek de olsa aynı işi yapıyor olmasına rağmen kira ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek ücret almakta ve bu durum verilen hizmet aynı olmasına rağmen alınan ücrette farklılığa sebep olmaktadır. Durum böyle olunca da kiracı hareketliliğinin fazla olduğu yerlerde daha fazla ücret almak için emlakçıların kiraları şişirerek adeta vurgun yaptıkları görülmektedir.Bu bakımdan emlakçı komisyon bedellerine bir üst sınır getirilmesi önem arz etmektedir. Şayet bir emlakçı kira ücretinin ne kadar olduğuna bakılmaksızın mesela maksimum asgari ücretin yarısı kadar komisyon alacak olursa bu durumda kirayı şişirmeye çalışması için bir sebep kalmazdı.

Onaylandı. 18 Ekim 2021
Büyükşehir Belediyesi ve Un Women iş birliği ile farkındalık etkinliği

Böyle bir çalışmayı yapacak kadın sanatçı yok muymuş? Çalışma sahiden ilham verici olabilirdi, kadınlar kentin duvarlarının kadın sanatçılara açıldığını görselerdi… Yine bir erkek bize bi şey söylüyor, dışarıdan, belleterek… Tamam abiler, hemencik eşit olacağız, iyi ki söylediniz…

Onaylandı. 18 Ekim 2021
Akyurt Belediyesi’nden ramazan yardımı. Başvurular devam ediyor

Remazan yardmı istiyoruz lütfen yardm edin

Onaylandı. 18 Ekim 2021
Akyurt Polis MYO Temmuz’da açılıyor

iyi günler bu kaynak nereden dogru bilgimidir acaba

Onaylandı. 18 Ekim 2021
İNSAN EŞREF-i MAHLUKATTIR

İnsanız, yine hatırlattın kardeşim unutmamamız gerekenleri🙏

Onaylandı. 18 Ekim 2021
Umutsuzluk insana göre değil

Teşekkür ederim. Duyarlılığınız saygıdeğerdir. Bilin diye. Saygı ve içtenlikle.

Onaylandı. 18 Ekim 2021
19 Mayıs Stadyumu… 2 yılda bitecekti, temeli dahi atılmadı

Yurütmeyidurdurma davası açan Mimarlar odasına sorsun

Onaylandı. 18 Ekim 2021
Onaylandı. 18 Ekim 2021
Umutsuzluk insana göre değil

Emeğinize yüreğinize sağlık Abbas Bey Kardeşim.Teşekkürler. Selamlar. Ișık Ve Sevgiyle...

Onaylandı. 18 Ekim 2021
Çankaya’da aralıksız karla mücadele

Beytepe mah 1811 sokak ve civarı 2 gündür gelen yok. Ankara’nın en yüksek rakımlı yerlerinden birisi ama gelen giden yok. Sosyal medyadan durumu ilettim ama dönüş yok.

more DAHA FAZLA GÖSTER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.